Укр Рус
Потребує перевірки
, редактор стрічки, журналіст, оглядач

У Румунії кажуть, що РФ просила США про виведення військ НАТО зі Східної Європи

НАТО
Фото: Depositphotos

Представники Росії просили Сполучені Штати під час переговорів у Саудівській Аравії про виведення військ зі Східної Європи, щоб Москва могла взяти цей регіон “під свій контроль за моделлю 1989 року”.

Про це заявив радник президента Румунії з питань оборони і національної безпеки Крістіан Діаконеску, якого цитує румунське видання HotNews.

РФ просила США вивести війська НАТО зі Східної Європи

За словами Діаконеску, американська сторона “відмовилася на цьому етапі, але ми не маємо жодних гарантій”. В ефірі телеканалу Antena 3 він назвав переговори у Ріяді драматичним моментом, але додав, що росіянам не вдалося переконати американців.

Зараз дивляться

— Це драматичний момент… По-перше, зустріч між російськими та американськими представниками – чого хотіла Росія? Два аспекти – дізнатися, чи вдасться їй зробити США союзником у проєктах ялтинського типу. Другий – якщо ні, то переконати американську сторону розколоти трансатлантичні відносини, – сказав він.

Діаконеску додав, що росіяни попросили американців відкликати гарантії безпеки, надані країнам, які вступили до НАТО після 1997 року. З таким проханням Москва зверталася і до вторгнення в Україну, але американська сторона тоді відмовила.

— Вони розраховують на те, що в якийсь момент США спонукатимуть своїх європейських партнерів з НАТО відкликати гарантії безпеки, надані в 1997 році. Щоб, ті, хто приєднався після 1997 року, більше не користувалися ними, і тоді ми увійшли б у переговорний контекст, у якому не були б задіяні, як в Ялті, і який, очевидно, привів би до визнання російської зони впливу, – сказав Діаконеску.

На його думку, з погляду Росії близькість НАТО повинна бути максимально обмежена для того, щоб відсунути своє джерело “загрози”, яке вони заклали у громадській думці.

Країни НАТО

Інфографіка: Факти ICTV

У лютому 1945 року в Ялті зустрілися президент США Франклін Рузвельт, прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчель та радянський диктатор Йосип Сталін.

Власне це був дипломатичний форум після Другої світової війни, де “наддержави”-переможниці вирішили долю європейських країн, зокрема деяких союзників, без них. Історики вважають, що саме ця угода занурила східні країни Європи в комунізм під впливом та окупацією Москви.

Читайте також
Росіяни озвучують максимум, потім почнуть торгуватися: політолог про переговори в Ер-Ріяді
Переговори США та РФ

НАТО, Росія, Румунія, Саудівська Аравія, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка