Делегації США та Росії прибули до Стамбула на переговори: що відомо

У четвер, 10 квітня, делегації США та Росії прибули до Стамбула для проведення переговорів, спрямованих на нормалізацію функціонування дипломатичних представництв обох країн.
Про це повідомляє Reuters.
Журналісти зафіксували прибуття автоколони до будівлі російського консульства в центрі міста, де й проходили переговори.
Делегації США та РФ прибули до Стамбула для переговорів
З російської сторони зустріч очолив новий посол РФ у США Александр Дарчієв, зі сторони США — заступниця помічника держсекретаря Соната Коултер, повідомили в Міністерстві закордонних справ Росії.
Основна мета зустрічі — налагодження роботи дипломатичних місій, яка протягом останніх років ускладнилася через взаємні обмеження, обвинувачення в залякуванні дипломатів і конфіскації об’єктів дипвласності.
– Україна не стоїть, абсолютно не стоїть на порядку денному, — заявила у вівторок речниця Державного департаменту США Теммі Брюс.
Вона підкреслила: Ці переговори зосереджені виключно на роботі наших посольств, а не на нормалізації двосторонніх відносин загалом, що може відбутися, як ми вже зазначали, лише після встановлення миру між Росією і Україною.
Тим часом російські пропагандистські ЗМІ вже повідомили, що переговори стартували та будуть проходити за зачиненими дверима.
Вашингтон та Москва роками скаржилися на труднощі у роботі своїх посольств.
Зокрема, російська сторона посилається на складнощі з оплатою праці своїх дипломатів через санкції, а американські дипломати в Росії говорять про обмеження пересування та тиск.
Обидві сторони також звинувачують одна одну в залякуванні персоналу.
Серед обмежень, які запровадили США – закриття або блокування доступу до шести об’єктів, включно з маєтком Кілленворт на Лонг-Айленді, дачею Пайонір-Пойнт у Меріленді, консульствами в Сан-Франциско і Сіетлі, а також торговими місіями у Вашингтоні й Нью-Йорку.
Нагадаємо, на початку березня РФ офіційно призначила Александра Дарчієва послом у США. До цього він обіймав посаду керівника одного з департаментів МЗС.
Призначення стало можливим після того, як Вашингтон передав Москві ноту з агреманом 27 лютого — після перемовин у Стамбулі, які відбулися після початкових консультацій 18 лютого в Саудівській Аравії.