ЄС погодив стелю цін на російське дизпаливо на рівні $100 за барель – ЗМІ

Європейський Союз погодив стелю цін на російське дизельне паливо на рівні $100 за барель.
Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на обізнані джерела. Зазначається, що стеля на менш дорогі російські нафтопродукти – $45 за барель.
За словами президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляйєн, заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів набере чинності в неділю, 5 лютого.
– Ми маємо продовжувати позбавляти Росію коштів для ведення війни проти України. Заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів набирає чинності у неділю. Разом із G7 ми встановлюємо стелю цін на ці продукти, скорочуючи доходи Росії та забезпечуючи стабільність світових енергетичних ринків, – написала вона у Twitter.
We must continue to deprive Russia of the means to wage war against Ukraine. EU’s import ban on Russian petroleum products comes into force on Sunday.
With the G7 we are putting price caps on these products, cutting Russia’s revenue while ensuring stable global energy markets.
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) February 3, 2023
Також інформацію про погодження стелі цін на російські нафтопродукти підтвердидо шведське головування в Раді ЄС.
– Посли ЄС сьогодні схвалили граничні ціни на нафтопродукти перед остаточним ухваленням Радою ЄС. Важлива угода в рамках подальшої відповіді ЄС та партнерів на російську агресію проти України, – йдеться у повідомленні головування у Twitter.
Мінфін США також підтвердив введення додаткових санкцій на продаж російських енергоносіїв.
Як пише CNN з посиланням на представника американського казначейства, намір США “не в тому, щоб обрушити російську економіку. Наш намір – зробити неможливим для Кремля продовжувати робити вибір між підтримкою економіки та оплатою своєї війни”.
Таким чином угода між США, Великою сімкою, Європейським союзом та Австралією встановлює граничну ціну на морські нафтопродукти російського походження.
Існують два рівні цін: один застосовується до нафтопродуктів преміумкласу, як-от дизельне пальне, гас і бензин, що будуть обмежені на рівні $100 за барель, і до нафтопродуктів дисконт-класу, як-от мазут, що будуть обмежені на рівні $45.
– Головне, на чому ми зосереджені, – це перекриття доходів. Ми також завдаємо удару по їхньому військово-промисловому комплексу та ланцюжку поставок, щоб вони не могли використовувати гроші, які в них є, для придбання необхідної їм зброї. Наш підхід до цього полягає в тому, щоб боротися з тими речами, які мають вирішальне значення для військових зусиль Кремля і його здатності підтримувати свою економіку, – сказав чиновник.
У грудні та сама група країн запровадила обмеження на ціни на сиру нафту – що, за словами представника Казначейства США, вже перешкоджало здатності Росії фінансувати війну. Вони додали, що Росія “відкрито визнала”, що обмеження цін шкодить економіці країни.
Дані, опубліковані Росією, показали, що щомісячні податкові надходження від продажу енергоносіїв знизилися на 46% порівняно з попереднім місяцем.
При цьому американські чиновники в коментарі CNN відмахнулися від повідомлень про те, що, попри численні санкції, очікується підйом російської економіки, яка може навіть обігнати Німеччину і Велику Британію. Старший співробітник американського Мінфіну сказав, що в економічному плані Росія “більше не функціонує як нормальна економіка”.
– Вони значною мірою закрили її, тобто, якщо у вас є гроші в Росії, вони дозволять вам продовжувати вкладати гроші в Росію, але ви не зможете їх вивести. Вони більше не дозволяють іноземному капіталу приходити в Росію, – сказав чиновник.
За його словами, Кремлю доводиться витрачати більше грошей на підтримку своєї економіки, тому що країна стає закритою економічно.