Укр Рус
, випускова редакторка YouTube-каналів ICTV, Fakty ICTV, Вікна-новини

Творчість Тараса Шевченка

Тарас Шевченко – 100 знакових подій в історії України

Видатний український поет, художник, громадський діяч, перекладач, автор Кобзаря, співробітник Київської археологічної комісії, академік гравірування.

Свої вірші Тарас Шевченко почав писати ще кріпаком і творив мовою, яка не мала на той час навіть унормованої абетки.

Його романтична поезія піднесла українську літературу й відразу стала близькою для українського читача.

Зараз дивляться

У 1838-1839 рр. було написано Думку (Нащо мені чорні брови…), Тарасову ніч, Катерину, Перебендю, Тополю, До Основ’яненка та Івана Підкову, що увійшли до Кобзаря – авторської збірки, яка пізніше стала назвою всіх видань Шевченка і його другим поетичним іменем.

Будучи членом Кирило-Мефодіївського товариства, Шевченко висував ідеї автономного статусу України та інших слов’янських держав, і столицею такої багатонаціональної держави він бачив місто Київ.

У період заслання поет написав понад сто творів, серед яких дев’ять поем.

В історію Шевченко увійшов як мислитель, що заклав демократичні основи проникливого розуміння національного минулого свого народу, його великих і сумних сторінок. 

Знакові події в історії України

До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.

Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?

Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?

Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.

24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.

Історія України, Тарас Шевченко
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка