
Україна увійшла до складу СРСР 30 грудня 1922 року. Це затверджувалося Декларацією про утворення СРСР і Союзний договір.
Спочатку до складу Радянського Союзу входили Російська та Закавказька Соціалістичні Федеративні Радянські, а також Українська та Білоруська Соціалістичні Радянські республіки.
В січні 1924 року було остаточно затверджено Конституцію СРСР. Формально кожна республіка мала право виходу з СРСР, але механізм такого виходу розроблено не було.
Тому, не змінюючи своєї зовнішньої форми, “союз республік” перетворився на жорстко централізовану, унітарну державу, цілковито контрольовану Москвою.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.