Укр Рус
Статті
Статті
, Відеоредактор

Без доріг, садків, транспорту й адрес – життя у сучасних житлових масивах

житло у Києві

Незалежне опалення, власна гідроелектростанція у дворі та величезна квартира. Саме так мріяла жити молода сім’я Анастасії. Тож, не задумуючись, проміняли київську прописку на передмістя.

Продуктова крамниця та банк – за два кроки. У дворі – зелені зони та дитячий майданчик. Однак, коли мова заходить про інфраструктуру радість з обличчя зникає.

Читайте: Будівництво поза законом в Києві: як уберегти себе від афери (КАРТА)

Зараз дивляться

Дорога єдина яка сполучає щонайменше 10 новеньких житлових комплексів зі столицею. Втім, жоден із забудовників так і не спромігся її розширити. Відтак, омріяні 15 хвилин до метро, перетворюються щоранку на 2 години очікування у шалених заторах.

Колапс тут не тільки на дорогах. Люди вимушені на верхні поверхи йти пішки – новенький ліфт зламався.

Приватний ЖЕК ремонтувати його не квапиться. Чекає якоїсь запчастини з Малайзії. Не реагує на скарги жителів і забудовник. Більше їм допомоги просити ніде. Офіційно на баланс цей житловий комплекс область ще не взяла. Бо будинки тут досі зводять.

За останні 5 років чисті поля у передмісті столиці перетворилися на бетонні джунглі.

Квадратних метрів за рік там здають в експлуатацію в два рази більше, ніж у столиці. А це майже півтори тисячі. Найпопулярніший район для забудов – Києво-Святошинській – він на першому місті. Потім Броварський і на третьому Вишгородський. Така активність зведення багатоповерхівок в області пов’язана зі спрощеними дозволами на будівництво.

– В Києві вже майже не залишилось вільної землі. Київ – це суцільний бетонний мішок. Земля в приміській зоні набагато дешевша. Менші хабарі за отримання землі в оренду, – розповідає президент Інституту реформ та розвитку Києва Олександр Вовченко .

А відтак і ціна за квадратний метр нижча. В два – три рази. Вартість у столиці сягає від $700. І це на околицях. Чим ближче до центру, тим дорожче – до півтори тисячі. В той час як за межею міста – $500 за квадрат.

Житло зводять українські компанії, які вже навчились будувати. Однак враховують не все.

Основна проблема передмістя – це комунікації.

А ще дитячі навчальні заклади. В житловому комплексі де мешкає Анастасія дитсадок є. Однак, доступний він не всім. Оплата за місяць до 4 тисяч гривень. А за школу, яку нині лише планують будувати, кажуть – буде до 10 тисяч. Всі ці заклади приватні. Єдиний вихід – возити дітей у столицю. По шалених заторах.

Раніше Факти ICTV розбиралися, чому у Києві більшає незаконних забудов.

житло, забудова
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка