
– Росія, як постійний член ради безпеки ООН, має головний обов’язок нести мир та безпеку по всьому світу. Відповідно, вся система ООН побудована на тому, що вважається, що постійні члени — 5 країн — не будуть вчиняти такі порушення і будуть слідкувати за тим, щоб усі інші країни не вчиняли таких порушень. Відповідно, юридичних механізмів примусити Росію виконувати рішення міжнародного суду ООН немає, — сказав в ефірі Громадського заступник міністра юстиції України Сергій Петухов.
Водночас, Петухов впевнений, що Росії доведеться виконати рішення суду ООН, в іншому разі вона матиме загальне засудження в ООН.
– Вони вже зараз не виконують рішення Європейського суду з прав людини. Але міжнародний суд ООН, на відміну від Європейського, є судом глобальним. Це означає, що крім Ради Європи так само вони матимуть загальне засудження в ООН, — додав заступник міністра.
Читайте: Чотири вимоги України в Гаазі до Росії щодо Донбасу
Нагадаємо, сьогодні – останній день слухання у Гаазі у справі Україна проти Росії. Загалом же з березня 2014 року, Україна скаржиться на РФ до Європейського суду з прав людини, Міжнародного кримінального суду у Гаазі та міжнародних арбітражних судів у Стокгольмі та Лондоні.
Зокрема, тільки до Європейського суду з прав людини Україна подала вже 5 позовів, а у квітні-травні подасть шостий – усі стосуються агресії Росії на Донбасі та у Криму.