
Про це Гройсман сказав під час Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка проходить в Лондоні, повідомляє УНІАН.
– Україні потрібна системна реформа освіти. Новий закон Про освіту, тобто нова система освіти нашій країні обійдеться в $3 млрд. І тут виникає питання: ми зможемо це зробити, виходячи з того, що маємо економічні проблеми сучасності, що накопичилися за десятиліття, чи ні? Очевидно, що зараз це нам не по кишені. Це означає, що ця реформа буде в часі пролонгована, і це не дуже добре, – заявив Володимир Гройсман.
Читайте: Яка у Вас пенсія? – палка дискусія Гройсмана з пенсіонером
За словами прем’єра, для отримання ефекту від реформування освітньої сфери через 10 років її необхідно починати вже зараз. При цьому Гройсман висловив думку, що з реалізацією пенсійної реформи, приватизації та земельної реформи уряд впорається в заплановані часові параметри.
Нагадаємо, Верховна Рада 6 жовтня 2016 прийняла в першому читанні проект закону про освіту (№3491-д). Документом передбачено реформу середньої освіти: зміна системи і децентралізація управління освітою, переорієнтація на формування у дітей необхідних для життя ключових компетентностей, для чого буде оновлення стандартів освіти, поступовий перехід до 3-річної старшій профільній школі і забезпечення справжнього профілювання.
Проектом закону, серед іншого, пропонується встановити, що навчання учнів за програмами дванадцятирічного повної загальної середньої освіти починається: для початкової освіти і профільного середньої освіти – з 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року.
19 червня перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Олександр Співаковський висловив надію на винесення 11 липня для прийняття в цілому законопроекту Про освіту.
Раніше Факти ICTV писали про 5 реформ, які втілять до кінця 2017.