
Всі вони разом стануть своєрідним інкубатором і біржею концептів з демонстрацією кращих зразків креативної індустрії України. Крім того, талановита молодь, яка має ідеї для стартапів, зможе презентувати свої проекти і знайти інвесторів для реалізації своїх ідей.
Фестиваль талантів
Організатором фестивалю Connect Ukraine став норвежець Йорген Бо. Ще не так давно Йорген працював в готельному бізнесі у власній країні. Та весь час йому здавалось, що він робить щось не те.
Кілька разів чоловік був в Україні і йому дуже сподобалась країна.
– В міжнародних новинах Україну зображають як місце, де багато злочинності, тотальна бідність та дуже красиві жінки, – розказує Йорген. – Одне з цього точно правда – жінки в Україні справді неймовірні. А ще привітні та дуже талановиті люди та чудові міста. Коли я вперше побачив Львів, то був вражений його красою та величністю.
Він познайомився з безліччю молодих і талановитих українців і загорівся ідеєю допомогти ім в реалізації. Але не знав, як це зробити.
Одного разу, під час міжнародного форуму з прав людини в Осло, Йорген познайомився з Софією Ющенко. Вони багато розмовляли про Україну, про людей, які тут живуть, про проблеми з самореалізацією молоді, обмінювались ідеями. Згодом вирішили створити спільний проект в Україні.
Йорген Бо звільнився з готелю, де працював, та став думати над тим, як йому можна розкрити ті всі неймовірні таланти української молоді та як відкрити Україну для іноземців з гарного боку. Згодом була придумана концепція проекту Connect Ukraine.
Його українські знайомі мало вірили в те, що план вдасться реалізувати. Адже треба було запросити чимало експертів, необхідні були кошти. Йорген особисто відвідав безліч компаній і каже, що тільки три бізнесмени відмовились від співпраці. Всі інші перейнялись ідеєю.
Найбільшим спонсором став Райфайзен банк Аваль, який на організацію заходу виділив 40 тисяч доларів. І що саме неймовірне, завдяки Йоргену, кілька тисяч студентів Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (раніше базувався в Криму, а нині – в Києві) зможуть побувати на фестивалі та представити свої проекти абсолютно безкоштовно.
– Ці молоді люди, незважаючи на вік, мають величезний життєвий досвід, – пояснює свою позицію Йорген. – Вони знають, як це починати життя спочатку, в іншому місті, серед чужих людей. Але вони сильні, розумні і талановиті. Тому заслуговують на цей шанс.
Йорген Бо
Йорген Бо зі студентами (крайній зліва)
Читайте: Бізнес по-новому. Несподівані бізнес-ідеї українців під час кризи
Вперед, до мрії!
Олександр Шарков, один із студентів Таврійського національного університету. Хлопець сам з Донецької області. До Києва переїхав півтора роки тому. Навчається на факультеті політології. Однак має намір презентувати проект в IT-сфері, який придумав разом з другом.
– Ідея в тому, щоб допомагати вибудовувати бізнес, – пояснює Олександр. – Наша компанія буде надавати необхідну аналітику стосовно того чи іншого виду діяльності. Наприклад, ми будемо збирати дані з соціальних мереж, бігбордів, хештеги, посилання та інше. Тобто, якщо людина захоче відкрити супермаркет в певній місцевості, то ми дамо їй інформацію про те, якого бюджету має бути цей маркет, які групи товарів люди тут найбільше купують, де краще розміщувати рекламу і якого типу вона має бути. Це спрощене пояснення. Ідея глобальна і торкається абсолютно різноманітних сфер життєдіяльності. Тобто ми будемо надавати починаючій компанії готову аналітику, необхідну для розвитку бізнесу.
Свою ідею прагне представити і Ірина Нестеренко. Дівчина закінчила магістратуру з психології. Багато досліджувала питання ефективності різноманітних методик в психології в Україні та за кордоном. І в своєму проекті прагне об’єднати всі найкращі українські та світові методики, навчити українців довіряти психологам, а західних колег – не розтягувати лікування на роки, а надавати більш якісну та швидку терапію.
Ідею Ірини вже підтримав медіа-експерт та бізнесмен із Швеції Міхаель Енгстрьом.
Чоловік приїхав до України на запрошення Йоргена Бо і був приємно вражений побаченим.
Йорген Бо та Міхаель Енгстрьом
Він впевнений, що в України є майбутнє, оскільки тут живе дуже талановита, розумна та цілеспрямована молодь.
– Ці люди вже не такі, які були в Радянському союзі, – каже Міхаель. – Це абсолютно нове покоління, яке спрямоване на західні цінності, яке живе технологіями і розвивається дуже стрімко. В української молоді безліч цікавих і самобутніх ідей, які могли б зробити цю країну успішною. Треба лише виявити ці таланти та допомогти їх реалізувати. Фестиваль Connect Ukraine має на меті саме це.