, головна редакторка сайту Вікна

Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію України з ЄС

Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію України з ЄС

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто під час візиту в Ужгород, повідомляє видання Magyar Nemzet.

Міністр вказав, що закон про освіту порушує Угоду про асоціацію, тому наступного понеділка, на зустрічі глав МЗС країн ЄС у Люксембурзі, він ініціюватиме перегляд Угоди про асоціацію.

Сіярто також вважає, що освітній закон створює гірші умови для закарпатських угорців і інших меншин ніж ті, що існували у колишній радянській системі і це може призвести до погіршення становища угорців та інших нацменшин, що мешкають в Україні.

– Ми не можемо цього дозволити, угорський уряд жорстко цьому протистоятиме – заявив Сіярто.

Зараз дивляться

За словами міністра, єдина можливість змінити закон – збільшити міжнародний тиск на Київ.

Нагадаємо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон Про освіту, яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

Проте, у Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв’язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Раніше Факти ICTV писали, що Угорщина блокуватиме зближення України і ЄС через освітній закон.

ЄС, Закон Про освіту, Угорщина, Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка