
Про це заявив журналістам у кулуарах Верховної Ради заступник керівника фракції Батьківщина Сергій Соболєв, передає Інтерфакс-Україна.
– Немає цієї норми, – сказав нардеп.
При цьому нардеп Олексій Гончаренко заявив, що даний законопроект стосується у першу чергу ситуації на Донбасі.
– Рішення про дипломатичні відносини з Російською Федерацією – це окреме рішення, яке ми можемо приймати, – зазначив політик.
Він також сказав, що, в будь-якому випадку, не підтримує внесення такої правки, тому що “одне не пов’язано з іншим”.
– Я вважаю, що це різні речі, які повинні бути вирішені різними актами ВР, – додав він.
А народний депутат Володимир Ар’єв заявив, що розрив дипломатичних відносин з Росією – компетенція Кабміну, а не Верховної Ради.
Народний депутат Іван Винник спростував заяви російських ЗМІ, які називають його автором відповідної поправки, але має намір запропонувати у прикінцевих положеннях законопроекту зобов’язати Кабмін привести вітчизняне законодавство у відповідність з практикою міжнародного права.
– У прикінцевих положеннях я запропоную комітету звернути увагу на те, що виконавча гілка влади – Кабінет міністрів – зобов’язана буде привести наше законодавство, наші правовідносини і дипломатичні відносини з країною-агресором до практики міжнародного права і його застосування, а саме – розрив дипломатичних відносин і відповідно – розглянути можливість залучення якоїсь третьої сторони для здійснення окремих представницьких функцій України в РФ, що буде визнана країною-агресором, – сказав парламентарій, уточнивши, що тільки планує подати цю правку до другого читання законопроекту.
Читайте: Україна ввела санкції проти десятка компаній РФ
Напередодні Коммерсант повідомив, що в законопроект про деокупацію Донбасу, який Верховна Рада готує до другого читання, може бути внесений пункт про розрив дипломатичних відносин з Росією. Автором поправки називає депутата з фракції Блок Петра Порошенка Івана Винника.