
Черговий опалювальний сезон в Україні вже традиційно зустрічають з побоюваннями. У багатьох домівках вчасно тепло в батареях не з’являлося вже давно. А цього року запізнення подекуди сягнуло місяця! То на котельнях палива не було, то бойлерні вийшли за ладу, то вічно діряві труби в черговий раз прорвало. Як результат – у багатьох українців, зокрема киян, у холодні осінні дні та ночі не було не лише опалення, а й навіть гарячої води.
На жаль, вітчизняна система централізованого опалення та гарячого водопостачання потребує капітального ремонту та модернізації. Водночас тарифи на комуналку шалено зростають, а якість послуг – навпаки – падає.
У такій ситуації мешканці будинків старого фонду готові продати свої холодні квартири й переїхати за місто, де можна затопити камін чи індивідуальний котел й, нарешті, зігрітися.
А в новобудовах тепло з’явилося вчасно
Натомість власники квартир сучасних житлових комплексів відчули переваги новобудов, адже в них реалізовані принципово нові схеми опалення та гарячого водопостачання.
Так, деякі комплекси вже оснащені власними котельнями, розрахованими на декілька будинків. І для того, щоб розпочати опалювальний сезон, їх управителям достатньо лише вкласти угоду на закупівлю газу та запустити бойлерну. Строки опалювального сезону співпадають із загальноміськими, але обслуговування котельної для декількох будинків – це зовсім інші історія, ніж запуск централізованої системи опалення.
Інша новація стосується схеми розводки труб. На відміну від старих будинків, де система опалення побудована вертикально – по так званих стояках, і де неможливо встановити індивідуальні лічильники тепла, у новобудовах все спроектовано значно зручніше. Там система опалення побудована горизонтально. Тобто в кожну окрему квартиру йде своя власна труба з теплоносієм, на якій і ставиться індивідуальний тепловий лічильник.
ЖК Нивки-Парк
Перевага такої системи опалення очевидна: власник квартири має можливість встановити крани на радіатори й самостійно регулювати їх температуру. Якщо в квартирі стало занадто тепло, кран можна прикрутити й зменшити споживання тепла. Лічильник одразу “крутитиме” менше, а отже й платіжки за тепло зменшаться.
У “хрущовках” про це можна хіба мріяти, адже в старих будинках регулювання в якійсь окремій батереї неминуче призведе до падіння температури в сусідів, – там усі радіатори зв’язані в один ланцюжок. Тож навіть бажання мешканців зменшити температуру батерей неможливе технічно.
Відтак, мешканці сучасних житлових комплексів мають можливість не лише уникнути негараздів із відсутністю гарячої води чи опалення, а й зекономити на комунальних послугах.
Автономні системи опалення: що пропонують забудовники?
Лідер будівельного ринку, компанія Інтергал-Буд, в своєму амбітному проекті Озерний гай Гатне у передмісті столиці встановлює в новобудовах індивідуальні газові котли. Це означає, що власники квартир отримують повну автономію у питаннях гарячої води та тепла для потреб власної домівки. Вони можуть не тільки регулювати температуру в помешканні, а й включати опалення в будь-який потрібний момент.
А в
Озерний гай Гатне
Камін – як приємний бонус
Якщо ж звичного тепла з радіаторів замало й хочеться живого, справжнього природного вогню, то сучасні новобудови можуть виконати навіть таку примху. Зокрема, в столичному житловому комплексі
Кращі будматеріали – менше енерговитрат
Не варто забувати, що новобудови від старого житла вигідно відрізняються енергоефективністю. Адже за рахунок новітніх будівельних матеріалів і інженерних рішень вдається в рази зменшити втрати тепла через стіни, стелю та вікна. Кожну використану гігакалорію теплової енергії в сучасних житлових комплексах рахують будинковий і квартирний лічильник. Відтак, сумлінність забудовника напряму впливає на розмір платіжок, – пояснюють експерти.
– У першу чергу, ще на стадії проектування закладаються основні матеріали, які дозволяють економити. Це утеплення фасадів, утеплення місць загального призначення, покрівля, – розповідає експерт з нерухомості Олександр Заіка. – Забудовник багато уваги також приділяє віконним конструкціям, тому що через вікна тепло втрачається найбільше.
Нагадаємо, Факти ICTV розвіяли міф про “погану репутацію” житла на першому й останньому поверхах.