Реформа ЖКГ в Україні: скільки і за що доведеться платити

Депутати проголосували за новий закон про ЖКГ. За ідеєю, в Україні має запрацювати справжній ринок житлово-комунальних послуг. Як це є в Європі. Все згідно укладених договорів. Про що домовилися, те й отримали. На українському ринку працюють переважно монополісти. Чи вдасться похитнути їх позиції – це ще те питання!
Сусідня Польща пройшла цей етап. Результати – вражаючі. Мешканці кожного будинку наймають на роботу юриста. Процес укладання договору схожий на те, як торгуються на звичайному ринку. Кожний виставляє свою ціну. Конкуренція серед житлово-комунальних компаній настільки жорстка, що сьогодні ціну диктує – ви тільки уявіть, – споживач, зовсім не постачальник.
Новий закон передбачає, що договори ми будемо укладати навіть з житловими конторами. Верхньої межі тарифу не існуватиме. Більше грошей не означає кращі послуги. Чи змінить новий закон цей старий радянський принцип – питання риторичне!
Читайте: Арешт мільярдерів за день. Як це зробили в Саудівській Аравії?
Закон дозволяє – не покладатись на ЖЕКи , а самим створювати об’єднання співвласників. Домовитися сусідам важко. Але навіть якщо домовитись, житлові контори можуть вас так легко не відпустити. А навіть оголосити справжню комунальну війну.
В законі про ЖКГ є новий термін – абонентська плата. За облік, за те, що вам оформили платіжку, її вислали та інше. Тариф розділять на дві складові: абонплату та на власне товар. Якщо абонплату разом з вартістю самих послуг не сплачувати, буде нараховуватися пеня. Сума, на перший погляд невелика, але для пенсіонера, що отримує мінімалку, відчутна. Злісних неплатників можна буде ще й від’єднувати від мереж. Але це тільки теоретично.
Раніше Факти ICTV розібралися, як дізнатися, скільки ви заборгували за комунальні послуги.