
Леонід Каденюк був першим і поки єдиним космонавтом незалежної України. У 1995 році його відібрали в групу космонавтів Національного космічного агентства України.
19 листопада 1997 року Каденюк на кораблі NASA Колумбія полетів у космос. Напередодні Леонід Кучма особисто говорив з Біллом Клінтоном, домовляючись про політ українця. Політ у складі міжнародного екіпажу тривав 15 діб 16 год 35 хв 1 сек.
Крім спільного українсько-американського експерименту, в космічному польоті Каденюк провів 10 експериментів із ботаніки – про вплив невагомості на рослини.
Під час польоту Леоніда Каденюка вперше в космосі побували тризуб, український прапор і пролунав гімн незалежної України.
Леонід Каденюк брав участь у розробці та випробуванні авіаційно-космічних систем, їх ескізному та макетному проектуванні, а також у льотних випробуваннях систем.
Літав більш ніж на 50 типах і модифікаціях літаків різного призначення, в основному – винищувачів, а також на американському тренувальному літаку Northrop T-38.
Космонавт є автором п’яти наукових праць.
У 2017 році Каденюк видав книгу під назвою Місія – Космос. Спогади про підготовку, політ і життя після нього надрукували за підтримки Президентського фонду Леоніда Кучми Україна.
До речі, для космонавтів стрибки з парашутом є певним тренажером і засобом психологічної підготовки. Однак сам Каденюк їх не любив.
– Відверто кажучи, палкої любові до стрибків у мене так і не виникло. Я робив їх тому, що це вимагалось, – зізнавався він.
Леонід Каденюк має чимало відзнак: Герой України з врученням ордена Золота Зірка (1999 р.), орден За заслуги III ст. (2011 р.), орден За мужність I ступеня (1998 р.), відзнака Іменна вогнепальна зброя (2001 р.). Крім того, він удостоєний почесного звання Народний посол України.
Нагадаємо, Леонід Каденюк помер раптово в парку Царське село в Києві. Смерть наступила до приїзду медиків.