Укр Рус
, головна редакторка сайту Вікна

Оренда житла: що зміниться в Україні

Оренда житла: що зміниться в Україні

Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

– Зараз приблизно 70% ринку оренди житла в Україні перебуває у тіні. Готуємо закон, який дозволить виписати правила в цій сфері: що таке знімне житло, яким чином люди мають туди вселятися, отримувати прописку, яким чином вони мають виселятися, якщо не виконують умови договору, – зазначив Зубко.

Оренда житла повинна враховуватися у витрати підприємства.

Зараз дивляться

– Тобто банк, підприємство, будь-яка організація могли б витрачати частину коштів на погашення оренди житла своїм службовцям. Це не вимагає придбання службових квартир і їх зміст. Цей варіант можливий для Нацполіціі і ВСУ. Інвестори вкладатимуть кошти в будівництво житла не на продаж, а для оренди. Це дає можливість побудувати нерухомість і отримувати з неї легальний дохід, – підкреслив Зубко.

Минулого року було зроблено кілька важливих кроків з точки зору дерегуляції у сфері будівництва.

– Спростили дозвільні процедури. Міста страждали від ситуацій, коли забудовник починав роботи по декларації під індивідуальне будівництво, а насправді зводив багатоповерховий будинок. Тепер така схема неможлива, – сказав Зубко.

Читайте: Більше, ніж в Лондоні: скільки українці платять за оренду житла (ІНФОГРАФІКА)

Він також повідомив, що зараз готуються зміни до Житлового кодексу.

– Створили робочу групу для напрацювання маршрутної карти, щоб зробити житло доступнішим. Зараз держава підтримує дві категорії населення: учасників АТО і вимушених переселенців. Ми б хотіли, щоб активніше працювали муніципальні програми. Якщо суспільство хоче розвиватися і залучати інвестиції, воно повинно створювати і залучати кадри, надаючи людям житло, – зазначив міністр.

Нагадаємо, Київ потрапив до топ-10 міст Європи з найдорожчою орендою житла.

Будівництво, Оренда, Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка