, Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News

Інвестиції в освіту: бізнесмен Олександр Черепинський звернувся до бізнесу

Інвестиції в освіту: бізнесмен Олександр Черепинський звернувся до бізнесу

Вже у вересні відбудеться повноцінне відкриття школи архітектури, один з співзасновників якої Олександр Черепинський вважає, що вона може стати своєрідним якорем для талановитої молоді.

В кінці 2017 року Київський міжнародний інститут соціології опублікував дослідження, яке мальовничо описує кореневу проблему українського суспільства – люди не бачать майбутнього в своїй країні. З тих, хто має намір покинути Україну – 55%  молоді люди у віці від 18 до 29 років.

– Бізнесу давно пора подумати, що буде з країною через 5-10 років. Хто буде будувати міста і розширювати ринок виробництва товарів з високою доданою вартістю? Найнебезпечніша тенденція – їде молодь, не бачачи перспектив навіть в навчанні в Україні! Стає очевидно: треба міняти стратегію, і приватні освітні проекти, такі як Харківська школа архітектури, можуть стати якорями для людей і для країни – рятувальним кругом, – говорить бізнесмен Олександр Черепинський.

За задумом, у школі не буде нічого зайвого – ні дисциплін, ні роботи для галочки. Черепинський пояснює, що більшу частину часу студенти будуть працювати самостійно, відкрито взаємодіючи з викладачами на рівних.

Зараз дивляться

– Вам подобається зовнішній вигляд наших міст, якщо ми говоримо не про центральні зони? Адже проблема не в тому, що ми не в змозі продумати концепт, все банальніше – нестача кваліфікованих фахівців уже сьогодні. Уявіть, в Україні на одного архітектора доводиться без малого – 16 тис. жителів. У таких розвинених країнах, як Німеччина, Данія, Італія, Іспанія і навіть в Чилі з Македонією – близько тисячі. В середньому по світу (в США, Англії, Швейцарії, наших сусідів – Словаччини, Румунії та Угорщини) – до 4 тис. жителів. Між нами прірва, – пояснює просту математику Олександр Черепинський.

Читайте: Знаменитий Зелений театр в Одесі вдалося врятувати: на захист став місцевий бізнес

Бізнесмен Черепинський озвучує дві магістральні завдання, які стоять перед Харківської школою архітектури: перша – допомогти молодому поколінню архітекторів змінити обличчя українських міст; друга – допомогти країні зберегти, а в майбутньому наростити кадровий потенціал. Саме це завдання він з партнерами ставить перед школою архітектури в Харкові.

– Я закликаю бізнес вкладати гроші в освітні проекти. Це зробите або ви, або умовні поляки. Але якщо це зроблять поляки, якість вашого бізнесу в майбутньому може постраждати, – підсумовує Олександр Черепинський.

Раніше Факти ICTV писали поради, як відкрити свій бізнес і заробити.

Харків
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка