Ймовірність нового ракетного удару та відкриття Мюнхенської конференції: що відбувається на 359-й день війни (онлайн)

Війна в Україні – день 359 – новини України під час війни онлайн
З початку З кінця
Трансляція завершена
00:30 - 18 Лютого

Найважливіші події 360 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 18 лютого.

23:19 - 18 Лютого

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив у п’ятницю, що розумно бути готовим до тривалої війни в Україні, додавши, що союзники Києва залишатимуться разом протягом усього часу.

– Я думаю, що розумно бути готовим до довгої війни, і розумно дати Путіну зрозуміти, що ми готові просто залишатися весь час разом з Україною, і що ми будемо постійно підтримувати країну, – сказав Шольц.

22:51 - 18 Лютого

Російський диктатор Володимир Путін розраховує на втому міжнародної спільноти, сподіваючись, що це призведе до зменшення підтримки та супротиву України.

Проте президент Володимир Зеленський не поділяє його точку зору.

– Ви знаєте, я в принципі не поділяю точки зору президента Путіна. Я розумію ризики. Я впевнений, що великі ризики дійсно є. І він розраховує на те, щоб була уповільнена допомога, підтримка.

22:16 - 18 Лютого

Росіяни продовжують тиснути на Сході України, але на Півдні, зокрема, у Запорізькій області, окупанти переважно стоять в обороні та не мають сил для наступу. На 24 лютого 2023 року окупанти можуть посилити наступ на фронті чи завдати масованих ракетних ударів.

Про це повідомив військовий експерт Олександр Коваленко. В контексті посилення ескалації з боку Росії його запитали, що буде 24 лютого 2023 року з боку росіян.

– Ракетні удари, дрони-камікадзе. Вони зараз відпрацьовують саме ці удари, використовуючи кулі з відбивачами, які на себе звертають увагу ППО, і намагаються підвищити таким чином ефективність своїх ударів, як дронів, так і ракет, – каже Коваленко.

21:31 - 17 Лютого

Польща не готова передати Україні літаки F-16 через невелику кількість цих винищувачів, однак Варшава може відправити інші винищувачі, як частину спільного рішення членів НАТО.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, відповідаючи на запитання щодо постачання літаків F-16 Україні на Мюнхенській конференції з безпеки в п’ятницю.

– У нас зовсім небагато їх (винищувачів F-16, – Ред.), ми маємо небагато. Але ми згодні поставити інший вид винищувачів, які ми маємо в нашому розпорядженні разом з іншими, як частину рішення членів НАТО, – сказав він.

20:55 - 17 Лютого

Дипломатичний марафон України триває без перерви, в його рамках світ допомагає ЗСУ озброєнням, що дає перемоги на фронті.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський за підсумками 17 лютого.

Він підбив підсумок дня, згадавши, що вдень у Києві був прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

– Нідерланди серед провідних партнерів України, що проявляється і збройною підтримкою, і політичною, і юридичною, – сказав він.

20:28 - 17 Лютого

Україна отримала 6 із 7 видів зброї, яких потребувала торік, а саме протитанкову зброю, артилерію, РСЗВ, танки, далекобійні ракети та ППО. Лишилися тільки літаки.

Про це у Мюнхені заявив міністр закордонних справ України Дмитло Кулеба.

При цьому міністр не має жодного сумніву, що питання літаків буде вирішене.

– Буде багато заяв: ні, ми ще думаємо. Не на часі. Все буде, – каже він.

19:51 - 17 Лютого

У черговій перехопленій розмові окупанти обговорюють смерть зрадниці України Ольги Качури та припускають, що її ліквідувало російське командування.

19:33 - 17 Лютого

На вихідних у Києві та області можливі стабілізаційні відключення світла.

Джерело: КМВА

19:27 - 17 Лютого

Агресор завжди має програвати, право завжди має домінувати. При цьому кожна держава у світі – велика вона чи мала – повинна мати право на свою незалежність і на повагу всіх інших до цієї незалежності.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час 44-го саміту лідерів країн Карибської співдружності.Такі – принципи України.

– Такі, я знаю, і ваші принципи. Я дякую вам за те, що ви – на стороні права. Я дякую вам за те, що ви прагнете дати своєму регіону і світу стабільність. Але справжня стабільність можлива лише тоді, коли ми всі разом захищаємо світ від державного бандитизму.

Тому я запрошую вас до більшої співпраці! Ми представимо на майданчику Генасамблеї ООН резолюцію щодо всеохоплюючого, справедливого і сталого миру в Україні, а отже, й відновлення повної сили міжнародного порядку, заснованого на правилах. Ваші голоси – мають значення! Мир є цінністю, про яку треба дбати разом! – сказав голова держави.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

Ілля Нежигай редактор стрічки
Категорії: Україна