Міністр оборони України Олексій Резніков анонсував створення ІТ-коаліції у межах Рамштайну.
Болгарія прагне долучитися до ініціативи Європейського Союзу з надання Україні 1 млн артилерійських снарядів за рік.
Про це в інтерв’ю виданню Politico заявив новопризначений міністр оборони країни Тодор Тагарєв.
Болгарія стала однією з двох країн ЄС, окрім нейтральної Ірландії, які не приєдналися до спільної закупівлі боєприпасів для України через Європейське оборонне агентство. Однак очільник Міноборони країни каже, що хоче переглянути це рішення.
Закупівлю танків Leopard профінансували Нідерланди та Данія. Про це повідомляє німецька газета Handelsblatt із посиланням на джерела в НАТО.
Видання стверджує, що контракти на постачання вже підписані. До переговорів був залучений уряд Німеччини, оскільки потрібно було погодити експорт танків.
За словами Резнікова, його ідею створення ІТ-коаліції підтримали міністри оборони Люксембургу та Естонії.
– Сьогодні на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн мої колеги Франсуа Бауш та Ханно Певкур підтримали мою ідею створення ІТ-коаліції в рамках Рамштайну. Вони готові взяти на себе лідерську роль у створенні цієї групи, – написав він у Twitter.
https://twitter.com/oleksiireznikov/status/1669382057921769473?ref_src=twsrc%5Etfw
Збройні сили України просунулися на відстань близько кілометра на всіх напрямках наступу. Йдеться про Бахмутський, Бердянський та Маріупольський напрямки.
Про це поінформувала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
За її словами, зараз триває як наступ, так і оборонні дії на різних напрямках.
Зеленський подякував прем’єр-міністру та народу Белізу за підтримку України в ООН, Карибській співдружності, на Кримській платформі й інших міжнародних майданчиках.
– Запросив Беліз взяти участь у реалізації української Формули миру та в організації Глобального саміту миру. Нам важлива підтримка української ініціативи зі створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України, тож запросив Беліз приєднатися до коаліції зі створення трибуналу, – повідомив глава держави.
Також сторони обговорили можливість проведення саміту Україна – Латинська Америка.
Західні союзники допомогли підготувати до контрнаступу майже 60 тис. українських військовослужбовців. Багато з них зараз перебувають у зоні бойових дій.
Про це заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі на брифінгу після 13-го засідання у форматі Рамштайн.
– Загалом міжнародними зусиллями було підготовлено для нинішньої операції майже 60 тис. українських солдатів. Багато хто з них бере участь у бою просто зараз, доки ми стоїмо тут сьогодні, – наголосив Міллі.
Де є загроза ракетного удару можна слідкувати за онлайн картою повітряних тривог.
Ще зарано говорити про те, коли багатофункціональні легкі винищувачі F-16, які Україна просить в інших держав для захисту людей і звільнення тимчасово окупованих територій, можна буде долучити до повномасштабної битви.
Про це заявив очільник Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі під час онлайн-брифінгу за підсумками зустрічі у форматі Рамштайн 15 червня.
– Ми зараз лише на початковій стадії планового процесу. Кілька країн бажають вступити, допомогти. Ще дуже зарано поки говорити щодо того, коли можна буде F-16 долучити до бою в Україні. Ще нам потрібно багато що зробити, різні системи допомоги, щоб воно вже було задіяно тільки тоді, – сказав американський генерал.