Польща не планує відкривати кордон з Україною для імпорту зерна після 15 вересня, якщо спливе термін мораторію Європейської комісії.
Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. За його словами, Варшава ухвалює відповідний крок для польських фермерів, а не проти України.
Збройні сили України протягом останніх кількох тижнів контрнаступу адаптували свою тактику. Таку думку висловив дослідник Центру стратегічних і міжнародних досліджень СШ Мік Раян.
За його словами, замість прагнення швидкого проникнення через оборону противника ЗСУ перейшли до тактики “відкусити й утримати”. Він вважає, що така тактика має намір зберегти бойові потужності сил.
Російський диктатор Володимир Путін вже усвідомлює той факт, що він приречений, а також не може вільно пересуватися різними країнами світу. Про це свідчить те, що президент РФ не братиме участі у саміті БРІКС, що має відбутися у Південній Африці в серпні.
Про це заявив секретар Ради національної безпеки Олексій Данілов. Він нагадав, що країни, які ратифікували Римський статут, зобов’язані затримати Путіна.
Україна домовилася зі штаб-квартирою НАТО про створення програми Procurement Review, у межах якої за 9-10 місяців фахівці НАТО проаналізують закупівлі Міноборони та, можливо, запропонують поліпшену систему.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. За його словами, йдеться про все, що пов’язано із закупівлями: аналіз, допомога, навчання людей, вихід на поліпшену і модернізовану систему.
– Вона стосуватиметься не тільки ресурсного забезпечення, а й озброєння та військової техніки, – розповів він.
Резніков зазначив, що МО вже взаємодіє з Агентством НАТО із забезпечення та закупівель (NSPA), представники Міноборони беруть участь у відповідних тренінгах.
В Україні розробляють механізм електронного бронювання військовозобов’язаних. Над цим працюють наразі Міністерство економіки разом з Міністерством цифрової трансформації.
Заступник міністра економіки Ігор Фоменко розповів, що подібний електронний документ міститиме QR-код, також його можна буде роздруковувати.
Це стане підтвердженням того, що людина заброньована. На його думку, для початку роботи сервісу необхідно приблизно три місяці.
Група Вагнер переїхала до Білорусі на деякий час перед тим, як відправитися воювати в Африку, заявив засновник ПВК Євгеній Пригожин. Він додав, що пізніше найманці можуть знову повернутися на російську війну проти України.
– Те, що відбувається на фронті – це ганьба, в якій ми не повинні брати участь. Треба дочекатися моменту, коли ми зможемо показати, чого ми варті повною мірою. Ухвалено рішення, що ми деякий час будемо у Білорусі, – сказав Пригожин.
Ватажок Вагнера погодився на переїзд після того, як самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенка допоміг укласти угоду для припинення повстання найманців ПВК Вагнера проти РФ, яку Пригожин звинуватив у поганому управлінні військовими діями проти України.
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з адміністратором Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Самантою Пауер.
За даними Офісу президента, сторони зосередили увагу на обговоренні подальших спільних кроків для забезпечення першочергових потреб України в умовах продовження агресії Росії, зокрема, у сферах соціального захисту населення, охорони здоров’я та освіти.
Водночас лідери обговорили питання подальших спільних дій після одностороннього виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи, а також розвитку додаткових маршрутів експорту української агропродукції.
Україна отримає багатофункціональні легкі винищувачі F-16, проте спочатку пілоти пройдуть навчання. У Міністерстві оборони повідомили, коли літаки надійдуть до України.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що коли будуть готові інфраструктура (укриття, забезпечення, заправні станції та інше), пілоти, спроможні виконувати бойові завдання, інженери, здатні обслуговувати цю військову авіатехніку, тоді партнери ухвалюватимуть рішення про передавання літаків.
Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.
Про це повідомляє у зведенні за 19 липня 2023 року Генеральний штаб Збройних сил України.
За даними Генштабу, ворог продовжує переобладнувати об’єкти цивільної інфраструктури тимчасово захоплених територій України під власні потреби.
Так, в будинку культури Каланчацької селищної ради Херсонської області окупанти облаштували військовий шпиталь, де наразі на лікуванні з пораненнями різного ступеню важкості та на реабілітації перебувають понад 50 російських загарбників.
Авіація Сил оборони за добу завдала п’ять ударів по районах зосередження особового складу. Українські захисники знищили два розвідувальних БПЛА оперативно-тактичного рівня.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили три райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, дев’ять артилерійських засобів на вогневих позиціях, дві системи протиповітряної оборони та станцію РЕБ ворога.
Міністр оборони Олексій Резніков на пресконференції у Києві заявив, що Україна прийняла на озброєння ЗСУ вже понад 20 нових найменувань вітчизняних дронів.
– Ми зібрали 82 виробники суто українського. Вони зголосились робити, і ми на озброєння вже прийняли більш як 20 нових дронів, які сьогодні дуже вдало нищать орків і їх техніку, – сказав він.
Міністр розповів, що за ініціативою Міноборони було ухвалено відповідну постанову, якою спрощено постановку на озброєння українських безпілотних літальних апаратів.