Американцям доведеться платити кров’ю: Кірбі про припинення допомоги Україні

Допомога Україні відповідає інтересам національної безпеки США та союзників у Європі, адже припинення підтримки приведе Росію на кордони НАТО.
Таку заяву зробив на брифінгу координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.
Так він прокоментував блокування в Конгресі США додаткової допомоги Україні.
Кірбі зазначив: якщо підтримка припиниться, це стане “великим подарунком” для російського диктатора Володимира Путіна.
– Якщо ви дбаєте про нашу національну безпеку, ви повинні бачити Путіна таким, яким він є, ви повинні бачити Росію такою, якою вона є. І усвідомлювати, що допомога Україні – а вони не просять наших солдатів на своїй землі — допомога їм виграти цю війну дійсно відповідає інтересам нашої національної безпеки та інтересам нацбезпеки всіх наших союзників у Європі, – заявив Кірбі.
Він додав, що в разі припинення допомоги Кремль не зупиниться на Україні та захоче дійти до кордонів НАТО.
А це активує статтю 5 Північноатлантичного договору про колективну оборону. Згідно з нею, напад на одного члена військового блоку автоматично означає напад на весь союз.
Кірбі попередив, що в такому разі проливати свою кров уже доведеться американським солдатам.
– Якщо він (диктатор Путін, – Ред.) захопить Україну, то опиниться просто на порозі НАТО. І як я вже казав, якщо ви думаєте, що ціна підтримки України зараз висока, подумайте про те, скільки піде на це національного бюджету та крові американців, якщо нам доведеться почати діяти відповідно до наших зобов’язань за 5 статтею, – наголосив він.
Кірбі зазначив, що Кремль розраховував на такий розвиток подій від початку повномасштабної війни проти України.
Російський диктатор робив ставку на припинення допомогу Києву, оскільки не вірив у збереження єдності Заходу, НАТО, а також у достатню силу Сполучених Штатів.
Блокування допомоги Україні в Конгресі
Білий дім вніс до Конгресу США запит на $110 млрд для допомоги Україні, Ізраїлю та фінансування ще низки сфер. З цієї суми для нашої держави пропонується виділити $61 млрд.
Однак представники Республіканської партії в Сенаті США 6 грудня заблокували відповідний законопроєкт. Республіканці вимагають додати до нього їхні вимоги щодо посилення правил міграційної політики.
Президент США Джо Байден назвав ці вимоги політичним шантажем.
У Білому домі попередили, що наразі мають можливість виділяти військову допомогу Україні, але ця опція обмежена кількома тижнями.
