Укр Рус
, редактор стрічки

Іран найближчим часом може поставити Росії балістичні ракети – Bloomberg

Іранські ракети Zolfaghar
Фото: Getty Images

Іран найближчим часом може поставити балістичні ракети в Росію, що може викликати швидку відповідь з боку союзників України.

Про це пише Bloomberg з посиланням на неназваних європейських чиновників, які знайомі з цим питанням.

Іран може передати РФ балістичні ракети

Повідомляється, що Іран надав Росії сотні безпілотників за попередні два з половиною роки повномасштабної війни проти України, однак потенційне постачання балістичних ракет ознаменувало б тривожний розвиток конфлікту, заявили джерела видання.

Зараз дивляться

Чиновники відмовилися дати оцінку типу і масштабу поставок або назвати терміни, хоча один із них сказав, що поставки можуть початися протягом кількох днів. Балістичні ракети зазвичай літають набагато швидше, ніж крилаті або безпілотники, і можуть нести велике корисне навантаження.

Раніше США та інші союзники по НАТО неодноразово застерігали Тегеран від подібного кроку і робили дипломатичні зусилля, щоб запобігти йому.

На сьогодні в арсеналі РФ є російські та менш точні північнокорейські балістичні ракети. За даними Повітряних сил ЗСУ, в останній атаці на столицю брали участь ракети Іскандер-М російського виробництва, а також північнокорейські моделі KN-23, запущені з Брянської, Курської та Воронезької областей, які межують з Україною.

Партнери України тим часом намагаються виконати обіцянки, дані раніше цього року, щодо зміцнення української протиповітряної оборони. Кілька союзників по НАТО досі не виконали зобов’язання, підтверджені на саміті альянсу у Вашингтоні в липні, зазначає Bloomberg.

Додаткові санкції

Це, за оцінкою Bloomberg, похмура ситуація для України, оскільки сьогодні вже бракує енергетичних потужностей у системі й українці дедалі більше покладаються на дизельні генератори, борючись із тривалими відключеннями світла. Перспектива відновлення енергопостачання до початку опалювального сезону стає все більш проблематичною, вважає Bloomberg.

Водночас Росія продовжує покладатися на поставки з таких країн, як Іран і Північна Корея, підтримуючи водночас власні виробничі потужності завдяки технологіям і ключовим компонентам із таких країн, як Китай.

Президент України Володимир Зеленський регулярно намагається домогтися від союзників нарощування поставок і зняття обмежень на удари вглиб російської території. Ці удари необхідні для ураження російських аеродромів і пускових установок, які використовуються для нападу Росією на українські міста та інфраструктуру.

І все ж передання іранських балістичних ракет Росії, ймовірно, буде зустрінута додатковими санкціями щодо Ірану, хоча їхня ефективність буде невизначеною, з огляду на низку заходів, уже спрямованих проти Тегерана, зокрема щодо поставок безпілотників до Москви. Серед попередніх заходів, які обговорювали союзники, – нові обмеження щодо авіакомпанії Iran Air.

За словами співрозмовників, очікується, що країни G7 також публічно засудять будь-яке передання негайно і донесуть свою заклопотаність до урядів країн Близького Сходу дипломатичними каналами.

Група семи вже запровадила санкції проти Ірану та Північної Кореї за постачання зброї в Росію. Група прагне посилити обмеження щодо фірм у Китаї та інших країнах, які постачають Росії деталі та технології, необхідні для виробництва зброї, або компоненти, знайдені в ній. Останні обмеження були спрямовані проти компаній і приватних осіб, які сприяють таким угодам.

Читайте також
Дуже неточна балістика: чи становитимуть ракети Fateh-110 і Zolfaghar проблему для української ППО
ракета Zolfaghar

Джерело: Bloomberg
Іран, балістична ракета, Війна в Україні, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка