Демобілізація в Україні: Веніславський пояснив, чому процес із законопроєктом затягнувся

У Верховній Раді не представляли проєкт закону про демобілізацію, оскільки сьогодні ухвалення такого документа може стати небезпечною дією для української державності та незалежності.
Про це в інтерв’ю Radio NV розповів нардеп від Слуги народу, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Демобілізація в Україні: чи готують відповідний законопроєкт
На запитання журналістки про те, чи буде представлений законопроєкт із демобілізацією, який анонсувався разом із документом про посилення мобілізації, нардеп заявив, що наразі чіткі строки звільнення зі служби є загрозою для нацбезпеки.
– По-перше, я з вами повністю погоджуюсь, що (анонсована у минулому демобілізація, це, – Ред.) популістські заяви для того, щоб сподобатися військовослужбовцям, що ми їм встановимо чіткі строки служби…
Але після звернення в закритих режимах головкома ЗСУ, начальника Генштабу, міністра оборони, для всіх колег з різних фракцій було надано інформацію про те, скільки сил концентрує ворог, скільки сил є в нас. І в таких умовах приймати якісь строкові межі для можливості звільнення з військової служби, було точно загрозою національній безпеці, – сказав Федір Веніславський.
Тому станом на квітень і було ухвалено рішення про те, що парламент рекомендує Кабінету міністрів “розробити і внести на розгляд парламенту відповідний законопроєкт про чіткі строки служби”, додав нардеп. Втім на уточнювальне запитання про те, чи вимагає Верховна Рада від уряду відповідний законопроєкт, Веніславський заявив, що “вимагати внесення такого законодавчого акту чи законопроєкту в нинішніх умовах – це ще один крок до втрати нашої державності“.
– Але, знову ж таки, з того часу ми маємо в закритих режимах отриману інформацію від Головного управління розвідки, від Служби зовнішньої розвідки, від прикордонної розвідки, від інших представників сектору безпеки і оборони, що Російська Федерація постійно нарощує чисельність своїх Збройних сил, – наголосив Веніславський.
Ба більше, депутат заявив, що кількість російських військ в Україні щомісячно зростає “не на 5-10 тисяч, а на десятки тисяч“.
За словами Федора Веніславського, на сьогодні парламент продовжує працювати над питанням демобілізації, але простих рішень немає.
– Сказати, що є просте рішення і ми зараз вже забезпечимо можливість всіх, хто має бути призваний за мобілізацію, призвати та, відповідно, створити підстави чи підґрунтя для звільнення – буде неправдою. Я не хочу обманювати наших громадян, – сказав народний депутат.
Нагадаємо, станом на серпень 2024 року у Міністерстві оборони заявляли, що робота над проєктом закону про демобілізацію в Україні досі триває, оскільки це складний процес, який залежить від ситуації на фронті та мобілізації нових військових.