, редакторка сайту

Понад 16 тис. цивільних українців можуть бути в російському полоні – Лубінець

Дмитро Лубінець
Фото: УНІАН

Україна продовжує працювати над обміном полонених із Росією, адже країна-агресор тримає в заручниках тисячі цивільних.

Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець у четвер, 5 грудня, під час Десятої правозахисної конференції Відвойовуючи права людини – Зберігаючи демократію.

Скільки цивільних у російському полоні

За словами омбудсмена, хоча Україна працює над обміном полонених, це відбувається не так системно і швидко, як хотілося б.

Зараз дивляться

Лубінець зазначив, що в пріоритеті – повернення тяжкопоранених, тяжкохворих, жінок і тих, хто довго перебуває в російському полоні, починаючи з 2014 року. Однак на практиці це не завжди вдається.

Що стосується цивільних заручників, за попередніми оцінками, їх може бути понад 16 тис. Однак точна цифра не відома, адже немає механізму верифікації.

– Ми можемо припускати, що тільки цивільних може бути понад 16 тис. заручників, – зазначив Лубінець.

Він зазначив, що ця цифра є неостаточною. До того ж часто родичі повідомляють про затриманих тільки після того, як виїжджають з окупованих територій, бо бояться переслідувань з боку росіян.

– Вони ж не розбираються, вони (росіяни – Ред.) забирають усіх, якщо думають, що ці люди якось проукраїнськи налаштовані, – зазначив Дмитро Лубінець.

Омбудсмен розповів, що часто на ТОТ росіяни забирають колишніх військовослужбовців, правоохоронців і суддів. Деяких людей можуть відпустити через тиждень тортур, а когось затримують. Тому, за словами Лубінця, цифра буде набагато більшою після деокупації всіх українських територій.

Нагадаємо, що після тривалих тортур у російському полоні помер викрадений мер Дніпрорудного Євген Матвєєв. Окупанти тримали його в заручниках 2 роки та 8 місяців.

Війна в Україні, Дмитро Лубінець, Обмін полоненими, полон, полонені, Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка