Укр Рус
, редакторка стрічки

Українські АЕС значною мірою відновили потужності після атаки РФ – МАГАТЕ

Хмельницька АЕС

Три українські АЕС після різкого зменшення виробництва електроенергії минулого тижня, застосованого як запобіжний крок через атаки РФ на енергосистему, значною мірою відновили його.

Про це повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).

Наразі працює вісім з дев’яти реакторів на Хмельницькій, Рівненській і Південноукраїнській АЕС, а один зупинений. Протягом останнього тижня переважна кількість із них поступово наростили потужність після масованої атаки РФ 28 листопада по електричній інфраструктурі. Проте деякі зовнішні лінії електропередачі ще досі відключені.

Зараз дивляться

– Стабільна електромережа, яка забезпечує безпечне живлення за межами майданчика, є важливою для забезпечення ядерної безпеки на діючих АЕС України, які є життєво важливими для виробництва електроенергії, необхідної країні, особливо в холодні зимові місяці.

Оператори продемонстрували значну стійкість під час і після цього останнього періоду нестабільності мережі, щоб ці станції могли підтримувати ядерну безпеку та виробляти електроенергію після минулого тижневого скорочення виробництва, – зауважив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Утім, за його словами, “крихка ситуація з електромережею залишається джерелом глибокого занепокоєння”. Він зауважив, що МАГАТЕ продовжує уважно стежити за відповідними подіями, включно з подальшими візитами експертів на електричні підстанції, від яких залежать атомні електростанції.

Гроссі закликав “до максимальної стриманості, щоб жодних дій, що впливають на зовнішнє електропостачання та ядерну безпеку, не вживалося”.

Зазначається, що наразі групи МАГАТЕ підтримують ядерну безпеку на Хмельницькій, Рівненській, Південноукраїнській і Чорнобильській АЕС та їх охорону.

Атака РФ енергооб’єктів 28 листопада

28 листопада Росія здійснила чергову масштабну атаку на енергетику України, запустивши понад 90 ракет і 97 дронів.

Унаслідок обстрілу РФ було пошкоджено об’єкти інфраструктури в Кіровоградській, Рівненській, Львівській, Київській, Волинській, Миколаївській, Хмельницькій, Івано-Франківській та Вінницькій областях. Через складну ситуацію в енергосистемі після атаки були запроваджені графіки відключень світла для побутових споживачів і підприємств.

До того ж, Міненерго 30 листопада повідомляло, що Запорізька АЕС втретє за листопад опинилась на межі блекауту.

Через обстріли енергооб’єктів Україна ініціювала позачергове засідання МАГАТЕ. Вона має відбутися 12 грудня.

АЕС, Війна в Україні, МАГАТЕ
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка