Штрафи та до 10 років тюрми: яка відповідальність загрожуватиме порушникам санкцій
![Штрафи та до 10 років тюрми: яка відповідальність загрожуватиме порушникам санкцій СІЗО, вʼязниця, тюрма](https://cdn.fakty.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/09/novyj-proyekt-73-632x356.jpg)
В Україні готуються запровадити кримінальну відповідальність за порушення та обхід санкцій.
Відповідальність за порушення та обхід санкцій: що відомо
Законопроєкт, у розробці якого брали активну участь представники Мін’юсту, має доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею, щоб передбачити відповідальність за порушення санкцій (умисне або з необережності) та їх обхід (лише умисний).
– “Вартісний поріг” криміналізації становитиме 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (на 2025 рік – 151 400 грн), – пояснюють у Мін’юсті.
Порушникам загрожують:
- штрафи від 25 тис. до 120 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян;
- позбавлення волі від 2 до 10 років;
- заборона обіймати певні посади до 15 років;
- конфіскація майна;
- ліквідація з конфіскацією майна для юридичних осіб.
– Міністерство юстиції підтримує посилення санкційної політики та продовжуватиме роботу зі стягнення санкційних активів у дохід держави, захищаючи національні інтереси, – зауважують у відомстві.
Подібні закони, наголошують у Мін’юсті, уже успішно діють у США, Великій Британії, Канаді та інших розвинених країнах.
Ухвалення такого ж закону в Україні, продовжують у міністерстві, стане кроком назустріч європейській інтеграції та наближення до законодавства ЄС (12 квітня 2024 року Євросоюз ухвалив обов’язкову для всіх країн-членів Директиву про визначення кримінальних злочинів і покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС), а також ефективним інструментом для запобігання порушенню санкцій та наповнення державного бюджету.
Нагадаємо, 14 січня президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 12406 щодо встановлення відповідальності за порушення спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).