Крим дотаційний: Півострів щороку обходиться Україні у 3 мільярди гривень (відео)

Крим – перлина Чорноморського узбережжя. Однак її утримання коштує недешево. Регіон – дотаційний.
Крим заробляє лише 34% від своїх потреб, а Севастополь узагалі менше – тільки п’яту частина свого бюджету. Решту – а це 3 мільярди гривень щороку – Криму перераховує державний бюджет України.
Немає в Криму і великих електростанцій, тож понад 90% електрики надходить з України. Півострів повністю залежить від поставок води – як питної, так й іригації.
Сільське господарство так само отримує дотації від держави. Втім, навіть з підтримкою, Крим влітку – коли приїжджають тисячі туристів, не може забезпечити їх свіжими овочами і фруктами, й завозить їх з інших українських південних областей.
Туризм – основа економіки Криму – так кажуть і на півострові, і в Києві. Однак головна проблема – сезонність. Робота є переважно влітку, весь інший час – тут так зване «приховане безробіття».
Окрім того, велика частина доходів – у тіні. Останніми роками влада намагалася їх легалізувати, однак кримчанам вигідніше було працювати без податків – це стосується і власників готелів, і кав’ярень, і перевізників.
А після Олімпіади Крим отримав потужного конкурента – Сочі. Москва стверджує – нові тризіркові готелі орієнтовані на економного туриста і середній клас. Також готові скористатися нестабільністю й інші конкуренти – Болгарія і Туреччина.
Кримська промисловість – це переважно хімічна й титанова галузь, інвестиції переважно йшли в нерухомість на узбережжі. Гроші запропонував Китай, зокрема, йдеться про будівництво на заході півострова в районі Євпаторії глибоководного порту й оренду сільськогосподарських земель. Однак ці плани через політичну нестабільність можуть і не реалізуватися.
Про величезний потенціал Криму говорили роками, однак зміни і модернізація відбувалися повільно. Щоб витримати конкуренцію в глобальному світі, регіон потребує інвестицій і довіри – ключових понять бізнесу.
//ICTV