
Про це пише Новое Время.
Новий закон повинен визначати порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в Україні.
Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом “дозволено все, що прямо не заборонено”.
Читайте: Нацбанк забере борги за Приватбанк у Коломойського примусово
Крім того, гривня збереже функцію грошей, залишаючись єдиним законним засобом для розрахунків за товари і послуги, однак запропонована концепція валютного регулювання передбачає спеціальне використання іноземної валюти для здійснення іноземних інвестицій і пов’язаних з ними операцій, надання банківських послуг тощо.
За нової моделі валютного регулювання ринкові інструменти повинні превалювати над антикризовими.
– При вільному русі капіталу процедури повинні мати не дозвільний характер, як це відбувається зараз, а повідомчий – для цілей статистики (розрахунку платіжного балансу і т. д.), – відзначили в НБУ.
За ліберальної моделі валютного регулювання, повинен змінитися підхід до застосування НБУ обмежень на валютному ринку. Валютні обмеження повинні вводитися тільки з метою подолання або запобігання кризи і на короткий термін.
– Пропозиції Національного банку з урахуванням зауважень, які ми отримаємо, будуть представлені Національній раді реформ. Ми сподіваємося, що наше бачення кроків, необхідних для переходу до ліберальної моделі валютного регулювання, знайде підтримку серед представників ради, – цитують у повідомленні слова заступника голови НБУ Олега Чурія.
Нагадаємо, 1 грудня 2016 року НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також “дорожню карту” щодо її запровадження.