Позбавить залежності від російських запчастин: ЄІБ виділить €50 млн на метро в Києві
![Позбавить залежності від російських запчастин: ЄІБ виділить €50 млн на метро в Києві Київський метрополітен: ЄІБ надасть кредит на модернізацію](https://cdn.fakty.com.ua/wp-content/uploads/2024/09/24/15-cikavih-faktiv-pro-knigi-632x356.jpg)
24 вересня Київ та Європейський інвестиційний банк уклали кредитну угоду на суму €50 млн.
Кошти будуть використані для закупівлі сучасних вагонів у столичний метрополітен.
Київське метро – кредит на €50 млн від ЄІБ
— Інвестиція допоможе київському метро позбутися залежності від російських запчастин. Це забезпечить більш стійкий та надійний транспорт, який є важливим для підтримки життєдіяльності столиці.
Це фінансування дозволить замінити застарілі вагони на сучасні, енергоефективні альтернативи місцевим або міжнародним постачальникам, – зазначили учасники зустрічі.
Підписання угоди проходило у штаб-квартирі інвестбанку Європи у Люксембурзі. Туди представники КМДА прибули з офіційним візитом.
Делегація з Києва зазначила: до повномасштабної війни майже 80% рухомого складу київського метрополітену були російського виробництва, у понад 60% вагонів уже закінчився термін експлуатації.
€50 млн входить до кредитного пакету €200 млн на повну модернізацію підземки в українській столиці і стане першим траншем, спрямованим суто на закупівлю вагонів.
Інші 150 млн буде перераховано після завершення техніко-економічного обґрунтування, також профінансованого ЄІБ, яке оцінить доцільність закупівлі нових вагонів метро порівняно з можливістю модернізації наявних.