Укр Рус
, редакторка сайту

Глава НБУ Пишний пояснив необхідність ліміту на карткові перекази

Андрій Пишний
Фото: УНІАН

В Україні з 1 жовтня діють ліміти на перекази з картки на картку в розмірі 150 тис. грн на місяць. Ці обмеження запровадженні для боротьби з тіньовими фінансовими операціями, які завдають мільярдних збитків бюджету країни.

Про це розповів голова НБУ Андрій Пишний в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

Необхідність ліміту переказів з картки на картку

В Україні за минулий рік частка безготівкових операцій з використанням платіжних карток становила 65% від загальної суми всіх операцій з платіжними картками. Це на 4% більше, ніж було до початку повномасштабної війни.

Зараз дивляться

Тому виникла необхідність посилити фінансовий моніторинг, який допоміг би зменшити кількість тіньового обігу в цьому зростанні.

– Бо аналітичним шляхом ми виходимо на те, що обсяг дроп-операцій, які обслуговують схеми ухилення від сплати податків, може сягати сотень мільярдів гривень, – сказав Пишний.

В результаті цього бюджет втрачає десятки мільярдів гривень. У часи, коли Україні потрібні додаткові кошти на оборонні витрати, це питання стає ще більш актуальним.

Пишний підкреслив, що впровадження лімітів на P2P-операції є важливим кроком у боротьбі з ухиленням від сплати податків і легалізацією доходів, отриманих злочинним шляхом та фінансування тероризму.

Він додав, що так НБУ ускладнює можливості для проведення незаконних фінансових операцій.

– Ми суттєво прибираємо шуми випадкових та несистемних підозрілих операцій для того, щоб чіткіше побачити сигнали та патерни протизаконної діяльності, – додав очільник НБУ.

Андрій Пишний заявив, що регулятор й надалі просуватиме свою позицію щодо дотримання вимог законодавства учасниками фінансового ринку.

Також Нацбанк продовжуватиме роботу з запобігання легалізації незаконних доходів і боротьби з безліцензійною діяльністю на ринку.

Читайте також
Не копійка, а шаг: НБУ пропонує замінити назву української монети
Шаги

Джерело: Інтерфакс-Україна
Банки, НБУ, обмеження
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка