Дивовижні історії всиновлення українців (відео)

Сьогодні в Україні відзначають День усиновлення, який припадає на свято пам’яті святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.
Нині у нас 91 тисяча дітей-сиріт, з яких 76 тисяч виховуються в родинах. Чиновники тішаться статистикою. Щорічно зростає кількість дорослих, які відкривають свої обійми тисячам маленьких знедолених.
Особливо – серед українців. Цьогоріч вони всиновили у 6 разів більше дітей, ніж іноземці. Залишається вікова проблема – дорослі охочіше обирають малюків. Тому дві третини дітей, які є в базі всиновлення – старші 7-ми років.
«ФАКТИ» знайшли дві родини, які, незважаючи на труднощі, обрали шлях доброти.
До зустрічі з блакитнооким малюком мати-одиначка, яка виховувала двох маленьких хлопчиків, про всиновлення третього навіть не думала. Поки не потрапила у сиротинець.
Там журналістка Руслана Бровченко знімала сюжет, і з першого погляду її зачарувало хлопченя. Попри сумніви, відмови друзів, тяганину з документами, жінка не здалася. І легко переконала синів, без маленького Жені – родина неповна.
«Сім’я – це як рука, на якій пальчики: мама, тато, Микита, Даня і ще одного не вистачає. І цей пальчик у нас – Женя. І його треба дуже любити, тому що він маленький – мізинчик», – розповідає Руслана.
Перший рік був найважчим, згадує жінка. Троє хлопців не могли поділити мамині руки. Тепер усі діти – не розлий вода і найкращі помічники матусі.
А у Рівному родина Дмитрієвих відчайдушно бореться за життя всиновленого хлопчика, хворого на рак. Страшний діагноз 3-річному Назарчику поставили відразу після народження.
Його біологічну матір позбавили батьківських прав. І саме в лікарні безпомічна дитина знайшла свою справжню маму – медсестру, яка ночами не відходила від ліжка недужого. У прагненні всиновити хлопчика жінку підтримав чоловік.
«До того, як ми його всиновили, доглядали за дитиною, на вихідні забрали до себе додому. Ми його не всиновили ще, а він почав говорити «мама», «тато», і ми вирішили, що не віддамо його нікому», – розповідає батько Руслан Дмитрієв.
Нині Назарчик відчайдушно бореться з нефробластомою. Це злоякісна пухлина, яка вражає нирки. Онкологи порадили лікування в закордонній клініці, але це коштує щонайменше 120 тисяч євро. Таких грошей родина не має, тож просить допомоги у всіх небайдужих.
«У нас постійно рецидиви, метастази йдуть. Вилікуємо пухлину в одному місці – вона метастазує в іншому», – каже мати Тетяна Дмитрієва.
Сам Назарко вірить у цілковите одужання, бо одного разу диво з ним сталося – він знайшов тата і маму.
//Ірина Цимбал, «ФАКТИ», ICTV