Укр Рус

Обмін утримуваними: як Росія маніпулює процесом і чи звільнять полонених в Криму

Оксана Доротюк
Оксана Доротюк

Розпочався черговий етап звільнення утримуваних осіб. В Україну з окупованих територій Донецької та Луганських областей повертається 19 людей.

Офіс президента також заявив, що наразі тривають переговори щодо звільнення українців, які перебувають на території Криму та Росії.

Також уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що серед 19 осіб, які повертаються з полону, є люди, до яких застосовували тортури.

Про обмін утримуваними, чи вдасться Україні звільнити своїх громадян, які перебувають на території окупованого Криму, та на яких умовах, розповість керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Наразі ще невідомо, кого Україна обмінюватиме натомість. Але у будь-якому випадку – це важливо. Добре, що обмін утримуваними відбувається, – розповідає політичний експерт Олександр Мусієнко.

Це потрібно не лише Україні, а й Російській Федерації, оскільки вона цей обмін використовує в інформаційній площині і за допомогою своїх новинних міжнародних агенцій розносить інформацію світом з лозунгами: Ми готові до миру! Насправді мирний процес іде, тому думайте про скасування санкцій проти Росії!

Українській владі варто бути надзвичайно уважною та призупинити переговори у будь-якому форматі. Для РФ складається негативна кон’юктура, вона слабшатиме, оскільки ціни на нафту та рубль падають, а у росіян зростає рівень невдоволення політикою Путіна. Тож не варто поспішати, оскільки Росія намагається тиснути та просувати свій порядок денний.

Потрібно зачекати, коли Російська Федерація ослабне остаточно, і тоді починати переговори та висувати свої умови щодо мирного врегулювання конфлікту.

Автор: Олександр Мусієнко – політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень. 

Обмін полоненими
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка