, редакторка стрічки

Це варіант: Бербок підтримала обмін ракетами Taurus з Британією для України

Обмін Storm Shadow на Taurus – Бербок підтримала британську альтернативу для України
Фото: Getty Images

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок вважає прийнятним варіантом пропозицію британського колеги Девіда Кемерона передати Україні далекобійні крилаті ракети за допомогою кругового обміну.

Про це пише видання Spiegel.

Бербок не проти кругового обміну ракетами

Круговий обмін уже мав місце з іншим озброєнням, зазначила Анналена Бербок. Тому з ракетами Taurus можна зробити те саме, вважає вона.

Зараз дивляться

– Круговий обмін – це, так би мовити, німецький винахід. Це був би варіант. І ми вже робили це з іншим обладнанням деякий час тому, – наголосила очільниця МЗС Німеччини.

В інтерв’ю виданню Süddeutsche Zeitung британський міністр Кемерон заявив, що готовий тісно співпрацювати з німецькими партнерами, щоб допомогти Україні. За його словами, можливий круговий обмін передбачає, що Німеччина передасть Британії крилаті ракети Taurus, а Лондон поставить додаткові ракети Storm Shadow.

– Ми готові розглянути всі варіанти для досягнення максимального ефекту для України, – сказав Кемерон.

Шольц не хоче відправляти Taurus в Україну

Канцлер Олаф Шольц уже вдавався до бартеру як непрямого варіанту військової допомоги на початку війни в Україні, коли не хотів відправляти бойові танки Leopard-2.

Зараз Шольц відкидає постачання Україні ракет Taurus дальністю 500 км, оскільки побоюється, що це може втягнути Німеччину у війну.

Читайте також
Не замінить дальність та силу ураження: опозиція Німеччини проти обміну Taurus на Storm Shadow
Крилата ракета Taurus

Круговий обмін ракетами

Німеччина могла б передати крилаті ракети Taurus Великій Британії, а Лондон, своєю чергою, міг би поставити Україні ракети Storm Shadow (є аналогами Taurus).

Для Берліна такий варіант привабливий, тому що ракети Taurus не будуть використовуватися в Україні. Тобто, виключена можливість того, що Німеччині доведеться програмувати для атак свою високотехнологічну зброю.

Шольц вважає, що така ситуація була небезпечно близькою до прямої участі Німеччини у війні. А канцлер цього хоче уникнути за всяку ціну.

Війна в Україні, Німеччина, Ракета
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка