Укр Рус
, редакторка стрічки

Росія готує два варіанти відповіді G7 на встановлення нею граничної ціни на нафту

нафта
Фото: Depositphotos

Росія розглядає можливість встановлення мінімальної ціни для експорту своєї нафти у відповідь на цінову стелю, встановлену країнами G7 минулого тижня.

За словами двох чиновників, знайомих із планом, Москва розглядає можливість або запровадження фіксованої ціни, або встановлення максимальних знижок, за якими нафту можуть продавати.

Поки що немає жодної інформації про те, якою може бути фіксована ціна або рівень знижок. Але якщо Росія встановити або те, або інше, то трейдерів хвилюватиме, наскільки ціна буде вища за встановлену G7.

Зараз дивляться

Ціна на російську нафту важлива, тому що компанії, які хочуть отримати доступ до галузевого страхування та інших ключових послуг Великої сімки, можуть отримати це тільки в тому випадку, якщо платитимуть 60 доларів за барель або менше.

Грецьким нафтовим танкерам також не дозволять закуповувати нафту понад встановлену цінову стелю.

Слід зазначити, що поставки сирої нафти є ключовим джерелом доходів Москви. Велика сімка сподівається, що встановлений кордон ціни на російську нафту позбавить Кремль фінансування війни в Україні.

Читайте також
Тіньовий флот: кількість нафтових танкерів РФ для обходу санкцій збільшилася вдвічі
танкер

Росія хоче запропонувати покупцям своєї нафти прозорий механізм ціноутворення, дотримуючись ринкового підходу, сказав один із чиновників на умовах анонімності, оскільки обговорення ще не розпочалося.

За його словами, Кремль не хоче протидіяти нейтральним державам, які продовжують купувати російську нафту.

Один із підходів передбачає встановлення максимальної знижки на російську нафту щодо світових еталонів. Дисконт регулярно переглядатиметься залежно від ситуації на світовому ринку.

Інший варіант – встановлення фіксованої ціни, яка також регулярно переглядатиметься.

Кремль готує президентський указ, який заборонить російським компаніям і трейдерам, які купують російську нафту, продавати її будь-кому, хто причетний до встановлення цінової стелі.

Читайте також
100 старих танкерів для обходу нафтових санкцій: FT пише про формування Росією “тіньового флоту”
нафтовий танкер

Вищі посадовці Росії, зокрема президент Володимир Путін, неодноразово заявляли, що країна не дотримуватиметься обмеження G7. На їхню думку, цінова стеля нібито не є ринковою і може мати серйозні наслідки для балансу попиту та пропозиції в усьому світі.

Нагадаємо, що 2 грудня країни Євросоюзу, G7 та Австралія домовилися про граничну ціну на російську нафту, яка транспортується морем, у розмірі $60 за барель.

Джерело: Bloomberg
G7, нафта, Росія, Санкції проти Росії
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка