Статті
Статті

Ніж у спину, куратори Донбасу, помилування Путіна – про що говорила Савченко в ПАРЄ

Ніж у спину, куратори Донбасу, помилування Путіна – про що говорила Савченко в ПАРЄ

Сьогодні Надію Савченко виключили з делегації ПАРЄ.

Сайт Факти ICTV вирішив нагадати, якою була активність Савченко у якості члена ПАРЄ та її заяви.

Читайте: Посміхнемось один одному, і все у нас вийде – як Савченко контактувала з бойовиками

Зараз дивляться

Савченко була включена Верховною Радою до складу постійної делегації України в ПАРЄ 25 грудня 2014 року.

27 січня 2015 року ПАРЄ визнала її повноваження як члена Асамблеї від України, з цього моменту на Савченко був поширений міжнародний імунітет.

Прохання про допомогу у звільненні українських в’язнів із РФ

20 червня 2016 року Надія Савченко вперше виступила на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, куди вона прибула для участі в робочому засіданні групи Європейської народної партії  (European People’s Party, EPP) в рамках пленарного засідання ПАРЄ.

savchenko-20-06-16

Савченко там зустріли гучними оплесками. Вона тоді заявила, що нікому не бажає мати такого сусіда, як Росія.

–         Я дуже хочу миру Україні і спокою всій Європі. Я готова для цього конструктивно працювати і, сподіваюся, буду корисна цій Асамблеї і Україна буде корисна Європі. Але я хочу, щоб ви всі зрозуміли, що помилувавши, як тут було сказано, мене і всіх українців, Путін не робив крок назустріч, а показував свою зверхність, – зазначила нардеп.

Савченко  попросила допомоги у звільненні українських в’язнів із РФ та заявила, що Росія повинна відповісти за порушення прав людини в Європейському суді, в тому числі за викрадення українців та кримських татар.

За її словами, Росія, яка підписала Будапештський меморандум,  завдала Україні “удар у спину”, і “це- зрада”, тому російська делегація не може повернутися в ПАРЄ.

–         Не може повернутися делегація, яка не поважає права людини, не поважає імунітет делегата: так, як це Росія робила зі мною… Зараз Україна стоїть на передовому рубежі вогню. Ми платимо за спокій Європи і за мир у своїй країні своєю кров’ю і життям своїх людей. Я прошу вас підтримати нас у цьому своєю твердою, послідовною, чіткою позицією. Тільки разом ми переможемо, – заявила Савченко.

Президент ЄНП Жозеф Дойл після зустрічі з Савченко назвав її “дуже відповідальною жінкою, яка добре думає і працює для українців, також на території Донбасу”.

Зізнання про відвідування окупованих територій

12 жовтня 2016 року Надія Савченко заявила в сесійній залі ПАРЄ, що нещодавно відвідала окуповані території та спілкувалася зі своїми тюремниками.

savchenko_

–      Я була на окупованій території досить нещодавно і, як це не дивно, спілкувалася з тими, хто тримав мене у полоні, – заявила Савченко.

Вона стверджувала, що змогла поспілкуватися з представниками “Д/ЛНР” настільки детально, що відчула зміну їхніх настроїв – 70% людей і навіть ті, хто тримав її у полоні, шкодують про те, що вони підняли зброю.

Савченко в ході дискусії в ПАРЄ також заявила, що на територіях, підконтрольних самопроголошеним ДНР і ЛНР, основні питання курують кадрові офіцери російської армії.

Крім того, вона наголосила, що Москва “ще не заслужила” повернення права голосу в ПАРЄ.

–      Європа не може впасти так низько. Європа не одне тисячоліття вистояла і зараз вистоїть. Росію нема чого боятися. Це говорю вам я – українка, європейка. Проти цього є протидія. Ви повинні змусити себе поважати. І якщо ви говорите про повернення Росії на майданчик ПАРЄ, її ніхто не виганяв. Нехай повертається і слухає людей, які цивілізовані. Але повертати голос РФ ще дуже рано, РФ ще не засвоїла урок і права на голос не заслужила, – заявила Савченко.

Нагадаємо, раніше ми писали, що робила Савченко у Верховній Раді: 7 законопроектів, 2 з яких – ухвалено.

Надія Савченко, ПАРЄ
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка