PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Що робила Савченко у Верховній Раді: 7 законопроектів, 2 з яких – ухвалено

Сьогодні стало відомо, що Надія Савченко вийшла з партії Батьківщина. У зв’язку з цим в Батьківщині планують обговорити питання її можливого виключення з фракції.

Сайт Факти ICTV вирішив нагадати  законодавчі ініціативи за участі Савченко.

Загалом за цей час Савченко виступила співавтором 7 законопроектів, 2 з яких було прийнято Верховною Радою. Також була й одна постанова.

Чи повинна Надія Савченко вести діалог з бойовиками?

Читайте: Посміхнемось один одному, і все у нас вийде – як Савченко контактувала з бойовиками

Закон Савченко

5 листопада 2015 року у ВР було зареєстровано законопроект №3413 про внесення змін до Кримінального кодексу (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання). Співавторами документи вказувались нардепи Андрій Кожем’якін, Іван Крулько, Микола Паламарчук, Леонід Ємець, Олег Осуховський і Надія Савченко, яка на той час перебувала під арештом у Росії.

Законопроект, зокрема, зобов’язував суди зараховувати один день в слідчому ізоляторі за два дня відбуття покарання, а також звільнити засудженого від відбування покарання, якщо термін утримання в СІЗО дорівнює або перевищує фактично призначене йому основне покарання.

Цей законопроект Верховна Рада схвалила (838-VIII  від 26.11.2015).

Судова реформа та звернення громадян

2 червня 2016 року було зареєстровано два законопроекти за участі Савченко.

Один з них, у співавторстві з Юрієм Шухевичем – № 4734-П про скасування рішення Верховної Ради від 2 червня 2016 року про прийняття проекту закону про судоустрій і статус суддів.

У пояснювальній записці наголошувалось, що цей закон, яким ліквідували низку судів в Україні, а також підвищили суддям зарплати з 2017 року,  було прийнято з грубим порушенням вимог Конституції  та регламенту Верховної Ради, тому він має бути скасовано.

Але цей законопроект Верховна Рада відхилила 16 червня 2016-го.

Інший законопроект  – №4761 щодо посилення захисту прав учасників бойових дій та АТО, членів сімей Героїв Небесної Сотні при розгляді звернень громадян. Крім Савченко, авторами  цього документу виступили Вадим Івченко, Олександр Абдуллін, Григорій Немиря, Андрій Кожемякін, Сергій Євтушок, Владислав Бухарєв, Юрій Шухевич, Олександр Марченко, Іван Крулько, Дмитро Ярош, Іван Кириленко, Юрій Левченко, Андрій Іллєнко та Олег Осуховський.

Згідно з документом, перші керівники держорганів мали б особисто розглядати заяви і скарги вказаних категорій громадян.

Головне науково-експертне управління  ВР у своєму висновку рекомендувало повернути цей законопроект на доопрацювання.

Сили спецоперацій ЗСУ – регламентування роботи

Законопроект №4795 про внесення змін до законодавства щодо сил спецоперацій ЗСУ було зареєстровано 9 червня 2016 року.  Крім Савченко, співавторами вказані низка інших депутатів (Ірина Фріз, Іван Вінник, Артур Герасимов, Андрій Левус, Андрій Тетерук, Дмитро Тимчук, Тетяна Чорновол, Павло Кишкар, Сергій Кудлаєнко, Сергій Куніцин, Ольга Бєлькова, Олена Матузко, Вадим Денисенко, Андрій Лозовой).

Цей законопроект Верховна Рада ухвалила (1437-VIII  від 7.07.2016).

Амністія учасникам АТО

Законопроект №4884 про недопущення переслідування та покарання осіб, які брали участь у бойових діях у районах АТО (військовослужбовців ЗСУ, інших військових формувань, утворених відповідно до закону та правоохоронних органів спецпризначення, членів добровольчих батальйонів), було зареєстровано 5 липня 2016 року.

Крім Савченко, співавторами вказані низка інших депутатів (Ігор Лапін, Єгор Соболєв, Семен Семенченко, Юрій Тимошенко, Юрій Береза, Ігор Бриченко, Михайло Гаврилюк, Сергій Висоцький, Андрій Левус, Олег Медуниця, Микола Величкович, Михайло Бондар, Тарас Кремінь, Андрій Антонищак, Павло Кішкар, Володимир Парасюк).

3 серпня 2016 року автори цей законопроект відкликали, а 7 вересня 2016-го доопрацьований документ направили на розгляд профільного комітету.

Заклик до припинення війни у Сирії та засудження РФ

Проект постанови №5214 про звернення Верховної Ради до міжнародних організацій, парламентів держав-членів ОБСЄ та Організації ісламського співробітництва щодо останніх подій в Сирії було зареєстровано 3 жовтня 2016 року.

Крім Савченко, співавторами документу виступила низка інших депутатів (Світлана Заліщук, Олена Сотник, Іван Крулько, Ганна Гопко, Ігор Луценко, Оксана Юринець, Олена Шкрум, Марія Іонова, Ірина Геращенко, Олексій Рябчин, Вікторія Пташник, Олексій Мушак, Віктор Вовк, Володимир Ар’єв, Мустафа-Масі Найєм, Олександр Черненко, Сергій Лещенко, Борис Тарасюк, Наталія Кацер-Бучковська, Владислав Голуб, Рефат Чубаров, Ірина Луценко).

Постановою, зокрема, засуджувались бомбардування Росією місць скупчення та проживання цивільного населення і цивільних об’єктів Сирії, а також використання нею інших заборонених засобів і методів ведення війни.

Цю постанову  Верховна Рада підтримала (1690-VIII  від 19.10.2016).

Зміни до закону Савченко

Законопроект №5259-2 про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув’язнення було зареєстровано 13 жовтня 2016 року. Крім Савченко, співавторами вказані низка інших депутатів (Віталій Купрій, Дмитро Лінько, Андрій Денисенко, Єгор Соболєв, Юрій Бублик, Олег Петренко, Ярослав Маркевич).

Документом пропонується зараховувати при винесенні вироку термін перебування в СІЗО в залежності від тяжкості злочину.

Законопроект перебуває на розгляді профільного комітету.

Закон про звільнення “безстрокових” контрактників

Законопроект № 5337-1 про внесення змін до законодавства щодо удосконалення порядку проходження військової служби було зареєстровано 17 листопада 2016 року.

Крім Савченко, співавторами виступила низка інших депутатів (Альона Шкрум, Олена Сотник, Вікторія Войціцька, Тетяна Острікова, Альона Бабак, Оксана Юринець, Наталія Новак, Ольга Червакова, Вікторія Пташник, Олександра Кужель, Анна Романова, Олексій Рябчин, Ольга Бєлькова, Оксана Продан, Оксана Сироїд).

6 грудня 2016 року Верховна Рада ухвалила законопроект № 5337, альтернативою до якого виступав  № 5337-1.

Співавтор законопроекту № 5337-1 Олена Шкрум наполягала на скороченні терміну, після закінчення якого військовослужбовці отримують право на розірвання “безстрокового” контракту, до одного року. Після бурхливої дискусії один з авторів основного законопроекту № 5337 Іван Винник погодився з цією вимогою і заявив, що дворічний термін в прикінцевих положеннях буде скорочений до одного року. Після цього законопроект № 5337-1 зняли з розгляду.

До слова, раніше ми писали, що Савченко розповіла, де і з ким зустрічалася в Мінську.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка