
Додамо: ми вже писали, як можна відзначити Новий рік у Празі, Варшаві, Будапешті, Мюнхені чи у Кошице – тут ви можете ознайомитися з логістикою, цінами на житло, їжу та специфікою новорічних програм.
Читайте: Бюджетний уїк-енд у Європі: Зальцбург та Мюнхен
Якщо ви не маєте наміру їхати за кордон, але й лишатися вдома не варіант – тоді прогляньте пропозиції українських міст та курортів.
Читайте: Куди поїхати на Новий рік 2019 – недорогі тури
Новий рік у Львові
Багато українців вибирають для святкування Нового року саме Львів. Для більшості це місто асоціюється із зимовою казкою та чарами. Через великий ажіотаж в період новорічних свят Укрзалізниця запускає до Львова додаткові поїзди.
Як доїхати:
Поки що у касах можна придбати квитки на поїзд. Вартість квитка на 30 грудня в плацкартному вагоні – 130 грн, купе – 300 грн, люкс – 1190 грн. Їхати з Києва доведеться 12 годин. На Blablacar можна доїхати за 276 грн за 7 годин. На автобусі доведеться заплатити від 280 до 385 грн, а доїдете за 8 годин.
За годину можна долетіти до Львова на літаку за 1,4 тис. грн.
Житло:
У Львові можна зняти квартиру, але варто врахувати, що всі ціни на сайтах не відповідають реальності. На Новий рік діють особливі тарифи, які формуються в залежності від кількості людей. Ці тарифи можна дізнатися тільки по телефону. Приміром 3-кімнатна квартира на Площі Ринок, яка зазвичай коштує 600 грн на добу обійдеться в цьому році в 4,5 тис. грн для 7-8 проживаючих. Та ж квартира для двох коштуватиме 1,2 тис. грн. Загалом тут, напевно, є якийсь алгоритм, але питати треба у господарів квартири. Зробити це можна тут.
Також можна зняти готель. Вартість номера на двох стартує від 1 тис. грн на добу. Хостел можна зняти від 380 гривень з людини в добу.
Чим зайнятися у Львові на Новий рік?
- Кафе
Львів відомий своїми незвичайними тематичними закладами. Але, щоб відзначити тут новорічну ніч, необхідно вже зараз бронювати стіл. Найулюбленіші закладу – Криївка, Дім легенд, Лівий берег, Гасова лямпа, Мазох, Дзига, Під золотою розою, Найдорожча ресторація Галичини та інші так звані емоційні кафе, зачиняють свої двері близько 18.00 31 грудня і починають активну підготовку до приходу гостей, що забронювали стіл. Тому просто приїхати і прийти в кафе не вийде.
Цьогоріч вартість святкової програми у цих закладах обійдеться в 1 тис. грн, але варто мати на увазі, що це тільки вхід у заклад. Для того, щоб отримати столик, необхідно забронювати його і заплатити ще 500 грн (мінімальне замовлення їжі та алкоголю на людину). Разом святкування обійдеться в 1,5 тис. грн. у будь-якому з цих кафе.
- Головна новорічна ялинка міста
Головну ялинку Львова традиційно встановлюють на площі Свободи перед Оперою. На цій площі розташований різдвяний ярмарок, де можна випити глінтвейну або навіть гарячого пива.
- Різдвяний ярмарок на Площі Ринок
В історичному серці Львова також організовується величезний різдвяний ярмарок. Він розташований по всьому периметру Площі Ринок. На ярмарку можна випити міцних напоїв і добре поїсти різних видів домашніх ковбас, млинців, вареників та іншої вуличної їжі. Він починає працювати з 19 грудня і закривається на Водохреща – 19 січня.
Зазвичай гості Львова святкують Новий рік, проходячи ярмарком знову і знову, куштуючи різні смаколики, але в минулоріч на площі була організована спеціальна вечірка з унікальним світловим шоу.
Новий рік в Одесі
Ті, кому набрид Київ і Львів їдуть до моря. Хоч воно і холодне, але все одно не втрачає своєї магії.
Одеса, як і Львів, відома своїми вишуканими кафе. Всі вони тут також з “задумом” та смачною кухнею.
Як доїхати:
У касах поки є квитки на поїзди. Вартість квитка на 30 грудня в плацкартному вагоні – 130 грн, купе – 300 грн, люкс – 470 грн. Їхати доведеться 13 годин. Також є потяг, на якому можна доїхати щвидше – за 10 годин, але й дорожче: купе – 570 грн, люкс – 1,2 тис. грн. На Blablacar можна доїхати за 276 грн за 7 годин. На автобусі доведеться заплатити від 260 до 520 грн, а ви доїдете за 5-6 годин.
За півтори години можна долетіти до Одеси на літаку за 1 тис. 650 грн.
Житло:
Як і у Львові тут діють свої тарифи. Якщо ви їдете удвох, то вартість на сайті необхідно помножити на 2, а якщо ви їдете компанією, то все залежить від господаря. На сайті doba.ua квартири коштують від 500 грн на добу, тобто на Новий рік дешевше, ніж за 1 тис. грн буде зняти дуже проблематично.
Більшою популярністю в Одесі користуються готелі та хостели. Вартість доби в готелі в номері для двох стартує від 700 грн, а ліжко у хостелі обійдеться у 280 грн.
- Головна новорічна ялинка міста
Головна ялинка Одеси встановлюється на Приморському бульварі. Навколо ялинки розташований різдвяний ярмарок, де гості можуть придбати сувеніри, солодощі, прикраси, продукцію handmade ну і, звичайно, поїсти.
- Море
Новий рік на морі взимку – це для справжніх романтиків і сміливців. Біля моря набагато холодніше, ніж у місті. Але, якщо сніг та вітер не страшні, то можна цілком попити якийсь гарячий глінтвейн з термоса у зимового моря.
- Кафе
В Одесі переважають стильні і дорогі ресторани і затишні кав’ярні. Щоб відзначити свято в одному з них, необхідно забронювати стіл і внести депозит. З вечора 31 грудня і до ранку 1 січня на гостей чекає програма, яку придумає креативна команда закладу. Будь то конкурси або музичний – супровід гість буде оточений атмосферою свята.
В найвідомішому ресторані Дача вартість святкування Нового року обійдеться в 3,5 тис. грн з людини, за дитину доведеться заплатити 1,8 тис. грн. Вартість святкування в іншому залі, в якому буде проходити концерт, обійдеться в 4,2 тис. грн.
В інших закладах ціни також високі – мінімум 3 тис. грн.
Новий рік у Карпатах
Для тих хто не хоче бродити по місту, сидіти всю ніч за столом і мерзнути біля головної ялинки, є приємний варіант відпочинку в Карпатах, а саме в селі Шаян. Ми не будемо рекомендувати місця, де можна покататися на лижах та сноуборді – тут тільки спокійний і атмосферний відпочинок. Шаян – відомий курорт, який знаходиться за 18 км від міста Хуст, в оточенні гір – Великого, Середнього і Малого Шаяна. Схили цих гір покриті сосною, буком і грабом. Саме завдяки горам, які оточують Шаян з трьох сторін, тут зберігається м’який і безвітряний мікроклімат.
У цьому затишному місці розташовано безліч готелів на будь-який смак – дерев’яні будиночки з каміном або розкішні апартаменти з джакузі. У будь-якому випадку, тут можна спокійно зустріти Новий рік, а для багатьох жителів мегаполісу – це головний критерій.
Як доїхати:
З Києва потрібно доїхати до Мукачевого, а звідти маршруткою або таксі. Квитків на 30 грудня майже не залишилося, тільки купе і люкс – 345 грн і 1,4 тис. грн відповідно. Від Мукачевого до Шаяна 110 км, тому їхати доведеться більше 2 годин. Вартість квитка на автобус – 85 грн, а таксі обійдеться у майже 500 грн.
Житло:
Зняти дерев’яний будиночок для двох з каміном обійдеться у 900 грн на добу. Будиночок з каміном для шістьох осіб буде коштувати 1 тис. 350 грн.
Проживання у готелі коштує від 500 грн за номер.
- Дім
Майже всі будиночки в Шаяні створені з особливою і вже за замовчуванням святковою атмосферою. У кожному будиночку є камін, де можна випити вина і погрітися.
Якщо ж ви живете у великому готелі, то власники влаштовують новорічний настрій в холі – з ялинкою, музикою і гірляндами.
- Кафе
І хоча ви поїхали в гори, подалі від усіх, тут теж є варіант відзначити Новий рік в кафе.
Заклади в Шаяні відрізняються дуже смачною закарпатською кухнею – банош, токан, гомбовці – все це просто необхідно спробувати у році, що минає.
- Головна ялинка
Головна ялинка встановлюється в епіцентрі всіх готелів, тобто там, де їх найбільша кількість. Однак, оскільки це Карпати, на території кожного готелю є ще й своя наряджена і велика ялинка. Тому замерзнути більшість не встигає, адже до дому не більше 2 хвилин ходьби.
В оточенні засніжених гір і найсвіжішого повітря зустріч Нового року стає схожою на казку.
Раніше Факти ICTV писали про 25 маловідомих місць України, куди можна поїхати.