Хочемо такі стосунки з усіма сусідами: Зеленський про переговори з лідерами Польщі та країн Балтії

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентами Польщі Анджеєм Дудою, Латвії Егілсом Левітсом, Литови Гітанасом Наусєдою та Естонії Аларом Карісом, які перебувають у нашій країні з візитом. Глави держав провели зустріч у форматі робочого ланчу.
Після завершення переговорів президенти вийшли до журналістів.
Зі свого боку, український лідер подякував партнерам, назвавши їх справжніми друзями.
Він додав, що лідери держав-партнерів спочатку побували у Бучі та інших населених пунктах Київської області.
– Це говорить про те, що їм важливо на власні очі побачити те, що відбувається у цих маленьких містечках, які спалені та закатовані, – зазначив Зеленський.
Він наголосив, що дякує цим держава, адже вони завжди поруч з Україною.
Президент Польщі Анджей Дуда розповів, що наразі близько 2 млн українців (переважно жінки та діти) перебувають у його країни, щоб захиститися від війни та смерті.
– У це складно повірити. Це не війна, це тероризм. Якщо хтось висилає літаки та солдатів, щоб бомбардувати житлові райони, вбивати мирне населення, то це не війна, а жорстокість, бандитизм, тероризм, – заявив він.
Президент Литви Гітанас Наусєда додав, що українська нація впродовж останніх тижнів показала свою міць і рішучість і продовжує демонструвати ці якості щодня у боях.
На переконання Гітанаса Наусєди, Україна має перемогти в цій війні, а для цього вона потребує підтримки – військової, збройної, гуманітарної, фінансової, економічної.
Також він зауважив, що світ має посилити санкції проти РФ, зокрема йдеться про ембарго енергоносіїв.
Президент Литви повідомив, що у Вільнюсі мають намір створити хаб української культури й освіти, який працюватиме під проводом перших леді.
Президент Естонії Алар Каріс заявив, що дипломатичні зусилля не допомогли уникнути збройного протистояння, тому Україна має отримати допомогу у вигляді необхідного озброєння.
Президент Латвії Егілс Левітс зазначив, що підтримує створення трибуналу щодо злочинів РФ.
– Я підтримую думку, що треба зробити спеціальний суд чи трибунал щодо злочину агресії. Тому що поки немає такого міжнародного суду, де можна засудити такий злочин з таким складом, – сказав він.
Президенти одноголосні у тому, що воєнні злочини Росії повинні розслідуватися, а Україна нині має отримати нове озброєння.
