Укр Рус

Травневі перемоги: 13 приводів пишатися Україною (ФОТО, ВІДЕО)

Травневі перемоги: 13 приводів пишатися Україною (ФОТО, ВІДЕО)

Останні кілька днів Україна невпинно дивує світ своїми успіхами, причому одразу у кількох галузях – спорті, мистецтві і високих технологіях.

Представляємо вам 13 приводів для гордості за нашу країну, які трапилися лише за кілька травневих днів. 

13 травня

Зараз дивляться

Водні види спорту. Збірна України з синхронного плавання здобула перемогу на Чемпіонаті Європи з водних видів спорту, який відбувся в Лондоні. Таким чином, на рахунку збірної України на чемпіонаті Європи вже 12 нагород – 2 золота, 8 срібних медалей та 2 бронзові в стрибках та синхронному плаванні.

Бокс. Українець Олег Малиновський увірвався в ТОП-15 рейтингу WBO. Малиновський (18-0, 5 КО) дебютував у рейтингу WBO на 11 рядку. Варто зазначити, що наприкінці квітня Олег здобув титул Чемпіона Європи WBO в напівлегкій вазі в поєдинку з Русланом Берчуком. Що стосується інших українських спортсменів, то Олександр Скрипко піднявся на 3 місце, Олександр Гвоздик на 14, а Тарас Скрипко на 11 сходинку у своїх вагових категоріях.

Конкур. 13 травня українська збірна з конкуру здобула першість у Кубку Націй у Словенії. Українські кіннотники, які набрали 190 балів у двох етапах Кубка Націй, впевнено лідирують, обійшовши спортсменів з Іспанії, Австралії, Люксембургу, Росії.

Загалом в змаганні брали участь 12 країн світу: Україна, Польща, Іспанія, Австралія, Люксембург, Росія, Угорщина, Норвегія, Португалія, Туреччина, Словенія, Литва.

14 травня

Євробачення. Українська співачка Джамала виграла Євробачення. Українка отримала 534 бали. На другому місці виявилася Австралія з 511 очками, а Росія посіла третє місце з 491 балом. Джамала виконала пісню 1944, присвячену пам’яті депортації кримських татар.

Брейкданс. Українець Олег «Kuzya» Кузнєцов переміг на статусному міжнародному турнірі з брейкдансу Unbreakable World Championship, який проходив у бельгійському Антверпені. У фіналі категорії один на один він з рахунком 3:0 виграв у японця Issei. Олег зумів пробитися у вирішальний матч, пройшовши через кваліфікацію. – Ми ще ніколи такого не бачили, щоб хлопець, який пробився через кваліфікаційний відбір, виграв турнір, – зізнаються організатори Unbreakable Bboy Championship.

Легка атлетика. Знаменитий український легкоатлет Богдан Бондаренко, чемпіон світу 2013 року, відкрив сезон перемогою на другому етапі Діамантової ліги в Шанхаї. Основним суперником тріумфатора престижної комерційної серії 2013-го став улюбленець місцевої публіки Говей Чжан. Саме з ним 26-річний харків’янин поділив друге місце на світовій першості в 2015-му.

Фехтування. Українська фехтувальниця Ольга Харлан виграла етап Кубка світу в Китаї. У фіналі наша шаблістка перемогла чинну олімпійську чемпіонку з Кореї Кім Джийон 15:11.

Спортивна гімнастика. Українці здобули чергові медалі на етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики у болгарській Варні. Наші атлети Олег Верняєв та Ігор Радівілов виграли п’ять з шести фіналів, у яких брали участь. Олег здобув “золото” у вільних вправах на коні і на брусах, а також взяв срібло на кільцях. Ігор переміг в опорному стрибку і на кільцях.

15 травня

Карате. Дев’ятирічна українка Юлія Білякова з міста Сміла Черкаської області перемогла на Кубку світу з карате Годзю-рю. Українка стала найкращою серед 500 спортсменів з 13 країн світу і здобула перше місце в індивідуальному ката Ренгокай. 

Теніс. Український тенісист Сергій Стаховський виграв в Сеулі фінал турніру Lecoq Seoul Open Challenger з призовим фондом $100 тис. З рахунком 4:6, 6:3, 7:6 (7) Сергій переміг Лу Йен-Суня з Тайваню. Перемога дозволила спортсмену набрати 110 рейтингових очок, повернутися в топ-100 світового рейтингу і потрапити в основну сітку Вімблдону.

Авіація. Український літак Мрія успішно приземлився в австралійському Перті, доставивши туди з Праги комерційний вантаж – 130-тонний електрогенератор. Подивитися на посадку найбільшого в світі літака прийшли кілька десятків тисяч людей. На рахунку Ан-225 – 240 світових рекордів.

16 травня

Технології. Українські винахідники беруть участь у голосуванні на найкращий проект конкурсу NASA SpaceApps Challenge. В межах цього всесвітнього хакатону більше тисячі команд з різних країн світу представили свої варіанти вирішення різноманітних проблем і питань, пов’язаних з космосом. Український проект Mars Hopper запропонував нетривіальну ідею пересуваннят поверхнею Марса. Спеціальний апарат злітає з допомогою реактивних двигунів, розправляє крила і планує, а при посадці одночасно збирає з поверхні Марса сухий лід, який і служить пальним для двигуна. Інноваційний проект переміг на київському хакатоні, а потім і вибився в лідери глобального міжнародного конкурсу. Українці посіли у голосуванні третє місце з 8199 голосами і пробилися в наступний етап змагань.

Брейкданс. Українська команда Ruffneck Attack стала переможцем значущого міжнародного турніру Battle Europa 2016, який проходив у Марселі. Наші бибои Intact і Pluto стали кращими серед 30 інших команд зі всіх кінців світу.

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка