PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Юрій Шуліпа
Автор: Юрій Шуліпа

Радіація в Одесі: чи можливе підвищення через вибух під Архангельськом

8 серпня в Російській Федерації стався вибух під Архангельськом на військовому об’єкті. У держкорпорації Росатом заявили, що це сталося під час випробування нового спецвиробу.

Внаслідок цього на військовому полігоні у Северодвінську Архангельської області рівень радіації було перевищено у 4-16 разів.

В окремих джерелах повідомляється, що рівень радіації зріс і в Одесі, а до медичних закладів надходять потерпілі с радіаційними опіками.

Випробування ядерного двигуна всього за 30 км від Северодвінська, в акваторії Білого моря є злочином за російським законодавством.

В Росії, ще з часів СРСР, для випробування будь-яких ядерних систем були створені спеціальні ядерні полігони на архіпелазі Нова земля. Проведення випробувань на Новій землі є зручнішими та ефективнішими з точки зору не тільки безпеки, але й самої мети випробувань. Як можна було випробовувати ядерний двигун всього за 30 км від Северодвінська? Це є абсурдом навіть для влади Росії.

Після вибуху рівень радіації підстрибнув вiд 4 до 16 разів проти максимально допустимого порога. Ця доза може провокувати рак та інші захворювання у жителів, що проживають у радіусі 200–300 кілометрів від місця події.

Читайте: США зробили висновки – Трамп про вибух під Архангельськом

Оскільки місце вибуху знаходиться від найближчої точки кордону з Україною на відстані 1 400 кілометрів, вибух ядерного двигуна ніяк не відіб’ється на житті та здоров’ї громадян України, а також не вплине на рівень радіаційного фону в Україні.

Очевидно, що заради економії величезної суми грошей у власних інтересах фактичні власники-розпорядники полігону під Северодвінськом змогли провести випробування у себе, які з усіх позицій повинні були проводитися на Новій землі. Навіть у радянські часи подібна дикість була неприпустимою для високих військових чиновників.

Автор: Юрій Шуліпа, директор міжнародної спілки Інституту національної політики.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка