
Музика, яка змушує шкіру вкриватися “мурашками”, виявилась не просто приємною — вона змінює хімію мозку, активуючи опіоїдну систему, яка відповідає за знеболення, задоволення від їжі чи сексу.
Результати дослідження вчені університету Турку (Фінляндія) опублікували в журналі European Journal of Nuclear Medicine.
Мурашки по шкірі
Неймовірне відчуття, коли з перших акордів улюбленої пісні по шкірі пробігає хвиля мурашок… Цей момент важко описати словами, але він знайомий багатьом.
Учені давно зацікавилися цим феноменом, який іноді називають “шкірним оргазмом”.
У французькій мові для нього навіть існує окреме слово — frisson. І відтепер наука має відповідь, чому так відбувається.
Щоб оцінити щільність опіоїдних рецепторів, команда вчених спостерігала за реакцією мозку учасників дослідження під час проведення МРТ.
Виявилося, що музика, яка викликає приємний озноб, запускає вивільнення природних опіоїдів у зонах мозку, відповідальних за задоволення.
І що більше опіоїдних рецепторів мала людина, тим сильніше вона реагувала на музику.
Ми вперше довели, що прослуховування музики активує опіоїдну систему мозку, – зазначив керівник дослідження Веса Путкінен.
Вчені також припускають, що раніше зафіксовані знеболювальні властивості музики можуть бути пов’язані саме з опіоїдною відповіддю мозку.
Ці результати можуть бути корисними для розробки додаткових методів реабілітації пацієнтів із хронічним болем та психічними розладами.
Джерело: Neuroscience News