Міноборони РФ для усунення незгодних командирів звинувачує їх у корупції – розвідка Британії

Намагання Кремля усувати авторитетних командирів може налякати російських солдатів, а командування більше перейматиметься покорою режиму, аніж компетентністю.
Про це йдеться у звіті розвідки Міноборони Великої Британії у мережі X.
Розвідка навела приклад із російським колишнім командувачем 58 загальновійськової армії РФ, що дислокувалася на Запорізькому напрямку, Іваном Поповим, якого затримали за корупцію.
Що відомо про Івана Попова
21 травня російські ЗМІ повідомили, що колишній командувач 58 загальновійськової армії РФ генерал-майор Іван Попов був заарештований за звинуваченням у шахрайстві та корупції, пов’язаних із продажем військових будівельних матеріалів.
Попова звільнили з посади командувача 58 армії в липні 2023 року після того, як було оприлюднено його критику компетентності керівництва російської оборони під час ухвалення рішень, що стосуються ведення війни.
Відомо, що генерал-майор піддав критиці компетентність рішень Міноборони РФ щодо ведення війни. Згодом він розкритикував рішення стосовно свого звільнення, заявивши, що “старший командир вдарив із тилу, підло обезголовивши армію у найважчий і найбільш напружений момент”.
Звинувачення у корупції як інструмент усунення
Британська розвідка заявляє, що у корумпованій системі покарання за хабарництво є політичним інструментом тиску й усунення. Також російський режим часто використовував звинувачення в корупції, неважливо – реальні чи вигадані, щоб усунути або покарати незгодних.
Загалом Попов вважався висококомпетентним командиром і, за словами російських військових експертів, був популярним серед військ.
Арешт Івана Попова, на думку британського Міноборони, має налякати російських військових і переконати вище командування, що лояльність і покора диктаторському режиму та своєму керівництву цінуються вище, ніж компетентність і харизма.
У 2023 році Іван Попов скаржився, що окупаційні війська можуть зіткнутися зі значним дефіцитом засобів контрбатарейної боротьби. А це створює для них проблеми на фронті в Україні.
Фото: pixabay/Вікіпедія