Укр Рус

КСУ скасував відповідальність за незаконне збагачення – ЗМІ

КСУ скасував відповідальність за незаконне збагачення – ЗМІ

Конституційний суд України скасував статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення та позбавив повноважень Національне агентство із запобігання корупції.

– На закритому засіданні у вівторок КС проголосував за скасування статті 366−1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень НАЗК, — повідомив екс-нардеп Сергій Лещенко.

За його словами, проти виступили лише четверо суддів.

Читайте: Суд поза політикою: в КСУ відповіли на звинувачення слуг народу

Зараз дивляться

Укрінформ з посиланням на джерело також повідомляє, що КСУ визнав неконституційною статтю 366−1. За словами джерела, зобов’язання декларувати майно визнали конституційним.

Наразі Факти ICTV очікують на офіційний коментар КСУ щодо цієї інформації.

27 жовтня КСУ розглядав справу про неконституційність окремих положень закону Про запобігання корупції, зокрема про скасування відповідальності за незаконне збагачення посадовців, за поданням 47 народних депутатів.

У Конституційному суді повідомляють, що ухвалили рішення, але не уточнюють, яке саме.

– На жаль, у зв’язку із сьогоднішнім рішенням КСУ щодо антикорупційного законодавства Україна ризикує бути втягнутою в грандіозний міжнародний скандал.

Рішення було прийнято із кричущими процесуальними порушеннями, про які я повідомляла раніше, та є сумнівним за змістом, – заявила представник Верховної Ради України в Конституційному Суді Ольга Совгиря.

Що це за стаття?

Стаття 366-1 ККУ передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Реакція КСУ

Прес-служба КСУ повідомила, що провадження дійсно розглянули 27 жовтня. Подання 47 народних депутатів України стосується відповідності Конституції України окремих положень законів України Про запобігання корупції, Про прокуратуру, Про Національне антикорупційне бюро України, Про Державне бюро розслідувань, Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Кримінального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України.

Рішення ухвалили, але його повний текст у КСУ обіцяють оприлюднити згодом. Рішення набирає законної сили з моменту його ухвалення, кажуть у суді.

Конституційний суд, НАЗК
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка