Укр Рус
, випускова редакторка
, редакторка стрічки

Списання втраченого в бою майна: Міноборони скоротило терміни і кількість документів

Міністерство оборони України
Фото: Міноборони

6 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про спрощення списання втраченого в бою військового майна.

Про особливості списання втраченого військового майна за новими правилами – читайте на Фактах ICTV.

Що передбачає списання військового майна

Згідно з наказом № 288 від 6 травня 2024 року Про затвердження змін до Порядку списання військового майна у Збройних силах України та Державній спеціальній службі транспорту, командирам військових частин дозволяється списувати майно (крім зброї) вартістю до 100 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1,7 млн грн) за спрощеною процедурою. Ця необхідність продиктована частими пошкодженнями та втратою майна під час бойових дій.

Зараз дивляться

Згідно з документом, тепер не потрібно буде проводити окреме розслідування щодо кожної одиниці військової техніки, яка була втрачена в бою.

Наприклад, раніше на списання безпілотника потрібно було зібрати до 40 документів. На це йшло від місяця до пів року.

Тепер термін процедури скоротиться до двох-трьох тижнів. А кількість необхідних документів становитиме від 2 до 4.

Не потрібно буде отримувати погодження від вищого керівництва під час списання військового майна. Техніку вартістю до 1,5 млн грн зможуть списувати командири окремих рот, батальйонів чи бригад.

Згідно з документом, списання військового майна здійснюватиметься наказом командира військової частини за поданням комісії. Командири ж ухвалюватимуть рішення про затвердження або відмову в затвердженні єдиного акта у двадцятиденний термін.

Закон дає змогу розширити номенклатуру списання втраченого військового майна командирам військових частин, а також виключає необхідність додаткового узгодження процедури з правоохоронними органами.

Списання військового майна

Фото: Міноборони України

Тобто списання техніки стане простішим і швидшим.

Яке військове майно зможуть списувати командири

Списання військового майна за наказом командира військової частини здійснюється у разі:

  • набуття непридатного стану (за неможливості або економічної недоцільності його відновлення і використання), крім втраченого (знищеного, зруйнованого);
  • використання на виробничі, господарські та експлуатаційні потреби в межах установлених норм, зокрема на підготовку зброї (боєприпасів) до зберігання або застосування, виготовлення сумішей, проведення аналізу, виконання будівельних та будівельно-монтажних робіт.

Підставою для видання наказу командира військової частини є затверджений акт на переведення військового майна в останню (найнижчу) категорію або акт списання.

Наказ командира військової частини та відповідні акти подаються командиру військової частини комісією зі списання військового майна без затверджень та погоджень з посадовими особами вищих рівнів, правоохоронними органами чи спеціальним правоохоронним формуванням у складі Збройних сил України.

Після видання наказу командира військової частини копія такого наказу разом із актами, на підставі яких видано наказ, у строк до 5 днів направляється до відповідної служби забезпечення.

Згідно з наказом Міноборони, командири підрозділів зможуть:

  • Списувати засоби ураження, витрачені під час боїв чи на практичних стрільбах. Для цього буде потрібен акт про списання, затверджений командиром роти, батальйону чи бригади.
  • Розбирати зразки військової техніки, що зазнали пошкоджень під час виконання бойових завдань. Деталі частин, які не використовуються, можна буде спрямувати на відновлення, модернізацію чи виготовлення іншої техніки.
  • Списувати втрачені в боях безпілотники вартістю до 1,5 млн грн. Для цього не потрібно буде отримувати погодження командування Повітряних сил ЗСУ, Сил логістики та Міноборони.
  • Списувати дрони-камікадзе та інші БпЛА, перероблені для виконання завдань на фронті, без проведення розслідування. Раніше для списання дрона потрібно було зібрати багато документів, а тепер – лише два: акт про проведення пуску під час боїв та акт якісного технічного стану.

Деталі пошкоджених БпЛА можна буде використовувати для модернізації та відновлення інших дронів.

Завдяки спрощенню процедури командири оперативніше отримуватимуть інформацію про потреби підрозділів у військовій техніці.

Наприклад, щоб отримати нові дрони, військовим потрібно списати попередні, пошкоджені в боях. А це займало до шести місяців паперової роботи. Тепер процес значно пришвидшиться.

Читайте також
Для контрнаступу ЗСУ у 2025 потрібні три умови – The Telegraph
Війна в Україні

Джерело: Міноборони
Безпілотники, Війна в Україні, Військова техніка, Дрони, Міноборони України
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка