
Польща, Литва і Україна заснували формат Люблінський трикутник для координації своїх дій.
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній прес-конференції глав МЗС України, Польщі та Литви у польському Любліні.
– Це формат стане важливим елементом розвитку і зміцнення центральної Європи, – сказав він.
Він передбачає регулярні зустрічі, включаючи зустрічі на полях багатосторонніх форматів і з залученням обраних партнерів, а також консультації між МЗС трьох країн.
Читайте: Кулеба розповів, коли делегація Ірану прибуде у Київ на переговори
Люблінський трикутник дасть змогу тісніше контактувати із Європою.
– Ми будемо говорити про економіку, торгівлю, інвестиції, інфраструктуру, туризм – про все те, що здатне ще тісніше об’єднати наші країни, – зазначив глава МЗС України.
Учасники формату домовилися координувати дії для захисту міжнародного права у НАТО, ООН, ЄС, Раді Європи та ОБСЄ.
– Немає нічого більш природного в цій частині Європи, ніж союз трьох народів: поляків, литовців і українців, – додав він.
Також Україна, Польща і Литва задекларували, що не визнають незаконну окупацію Росією Криму.
Польщу залучають до переговорів
Україна хоче долучити Польщу до переговорів з деокупації Криму.
МЗС України створили міжнародну платформу Крим – це Україна, на якій хочуть також бачити США, Велику Британію та ЄС.
Польща висловлює свою підтримку Україні в питанні невизнання незаконну окупацію Криму Росією.