Найважливіші події 319 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 8 січня.
Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що відомо про одного постраждалого внаслідок атаки РФ.
– Зафіксовано два прильоти ворожих ракет у Мерефі. За попередньою інформацією, є один постраждалий. На місці працюють рятувальники.
Російські загарбники знову обстрілюють Харків та Харківську область. У регіоні лунає сигнал повітряної тривоги.
Про це заявив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Він закликає жителів йти в укриття негайно.
– Увага, жителі Харкова та області. Перебувайте в укриттях. Окупанти знову завдають ударів, – попереджає глава ОВА.
Греція може відкласти отримання від Німеччини 40 БМП Marder у рамках “кругового обміну”, щоб замість грецької армії, техніку отримала Україна, яка потребує цього більше.
Про це високопоставлений грецький військовий чиновник заявив у п’ятницю, відповідаючи на запитання Bild.
Згідно з домовленістю, збройовий концерн Rheinmetall має передати БМП Marder з Німеччини до Греції, щоб Афіни передали Україні БМП-1 радянського зразка.
Російська Федерація може виношувати плани про новий наступ на Україну, проте вона зовсім безпорадна без артилерії, з якою має серйозні проблеми.
Про це заявив військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко.
За його словами, РФ має можливість мобілізувати 500 тис. солдатів, щоб компенсувати втрати попередніх 300 тис. військових, проте країна-агресор навряд чи зможе сформувати ударне угруповання, здатне вести наступ на двох напрямках.
У Запоріжжі пролунали вибухи. Перед цим в області була оголошена повітряна тривога. За попередньою інформацією, місто під обстрілом російських ЗРК С-300.
Президент Європарламенту виступила за поставку Україні танків Leopard 2, щодо яких останнім часом точиться дискусія в Європі.
Про це президент Європейського парламенту Роберта Мецола заявила під час візиту до Німеччини.
Вона привітала анонсовану урядом Німеччини поставку бронемашин Marder в Україну. За її словами, важливо продовжувати військову підтримку України.
Анкара, яка виступила ініціатором створення Чорноморського зернового коридору та обміну полоненими, хоче, щоб в Україні замовкли гармати.
Речник президента Туреччини Ібрагім Калин пояснив позицію держави, яка передбачає зближення сторін у російсько-українській війні.
Відповідаючи на запитання про “одностороннє оголошення Росією 36-годинного припинення вогню” в Україні, Калин заявив, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтвердив заклик до одностороннього припинення вогню у своїй телефонній розмові з президентами Росії та України, а також закликав до взаємного припинення вогню.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зустрінеться з російським омбудсменом Тетяною Москальковою у Туреччині. Одне з найголовніших питань – обговорення обміну військовополоненими між Україною та РФ.
Про це він заявив в ефірі українського телемарафону Єдині новини. Лубінець повідомив, що ця зустріч відбудеться за декілька днів.
– Основне питання, яке ми будемо обговорювати, – це повернення наших героїв. Окремо хочемо порушити питання повернення громадянських заручників, яких РФ масово затримала на тимчасово окупованій території України та не відпускає додому, – зазначив Лубінець.
У Луганській області біля міста Щастя партизани знищили залізничне полотно, яким російські окупаційні війська перевозили військову техніку, особовий склад та боєприпаси. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
— Різдвяні ельфи працюють… Увечері 6 січня біля Щастя за допомогою саморобного вибухового пристрою знищено залізничне полотно сполучення м. Луганськ — с. Лантратівка, — повідомив він.