Найважливіші події 528-ї доби повномасштабної війни Росії проти України читайте в текстовій онлайн-трансляції за 5 серпня.
В Україні правоохоронцям вдалося зібрати інформацію та ідентифікувати понад 60 тис. російських окупантів, які загинули під час війни проти нашої держави.
Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко у рамках роботи над проєктом Потерь.НЕТ, повідомляє МВС України.
– Цивільне населення РФ нарешті почало дізнаватися про справжні цифри загиблих окупантів. Станом на 4 серпня, на сайті Потерь.НЕТ міститься інформація про 61 431 ідентифікованого окупанта, який загинув на території України.
Повітряні сили Збройних сил України не зможуть дізнатися, який боєзаряд має запущена Росією ракета. Тому в разі рішення Кремля застосувати по Україні ядерну зброю, змін у сигналі повітряної тривоги не буде.
Про це заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, щойно держава-терорист випустить ракети у бік України, українські військові зможуть відстежити їх на моніторах.
На прикладах захисників українського неба кожен з об’єктів, випущених по Україні, має свої параметри: швидкість, курс, висота польоту. Також військові звертають увагу на район, звідки агресор здійснив запуск.
У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, яким пропонують запровадити штрафи та позбавляти водійських прав за їзду у разі порушення допустимого рівня шуму.
Російські війська атакували середмістя Берислава Херсонської області з безпілотника, внаслідок чого поранено людину.
Про це повідомляє Херсонська обласна військова адміністрація. За даними ОВА, окупанти скинули вибухівку на подвір’я місцевого жителя, через що 48-річний чоловік дістав важкі поранення.
Україна розпочала переговори зі США щодо двосторонньої угоди, яка стосується надання безпекових гарантій у межах Спільної декларації про підтримку нашої країни. Це буде зовсім інший документ, ніж той, який був ухвалений у 1994 році.
Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
– Нам дуже хотілося б, щоб це був ґрунтовний документ. Робота над цим документом вже почалася. Маємо розуміння, що тих помилок, які були у 1994 році, ми точно вже не припустимо. Це буде зовсім інший документ, який дійсно гарантуватиме безпеку для нашої країни.
Наступ Сил оборони України прорвав першу лінію оборони ворога на Півдні. На шляху до другої лінії оборони ворога фіксуються значні інженерні укріплення, які росіяни встигли побудувати за час окупації цих територій.
Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. За її словами, для ворога епіцентром бойових дій є Схід України, оскільки для РФ метою є вихід на кордони Донецької та Луганської областей.
Військовий стратег сер Лоуренс Фрідман зазначає, що Сили оборони воюють не так, як армія США та союзники. Адже американці показують на полі переважну вогневу міць і панування у повітрі, чого немає в української армії.
Отже, ЗСУ не можуть дозволити собі нову версію бліцкригу, до якої, ймовірно, багато хто звик на Заході, пише The Economist. Це також може означати обрання тактики війни на виснаження.
ЗС Росії намагаються виснажити економіку ударами дронів, адже не здатні здійснити вирішальний прорив позицій України.
Про це заявив полковник Генштабу Естонії Март Вендла. За його словами, ЗС РФ переважно здійснювали атаки на Куп’янському напрямку та лінії Сватове – Кремінна, а також в районі Бахмута, Авдіївки та Донецька.
Російська армія підтягує свої резерви і на Півдні, і на Сході України. Зокрема, ворог залучає професійні підрозділи. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
– Ворог підтягує свої резерви, а вони у Росії є, бо це величезна країна. В основному підтягують саме професійні підрозділи. І на Сході, і на Півдні ми фіксуємо зараз десантно-штурмові загони РФ, які фактично кинуті в бій і там, і там, – сказала вона.