Україна ухвалила Спільне комюніке з енергетичної безпеки з представниками понад 40 країн і організацій

Україна ухвалила Спільне комюніке з енергетичної безпеки разом із представниками понад 40 країн-партнерів і міжнародних організацій.
Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак за підсумками зустрічі робочої групи, присвяченої реалізації пункту Формули миру Енергетична безпека.
Спільне комюніке з енергетичної безпеки
На зустрічі були присутніми представники понад 40 країн-партнерів і міжнародних організацій, що беруть участь у робочій групі, присвяченій енергетичній безпеці.
У засіданні взяли участь заступники керівника Офісу президента Ігор Жовква та Микола Точицький, радники Дарія Зарівна та Олександр Бевз, міністр енергетики Герман Галущенко та його заступниця Світлана Гринчук.
За словами Андрія Єрмака, через наближення осінньо-зимового сезону важливо, що саме цією конференцією відкривається серія заходів для реалізації домовленостей, досягнутих на першому Саміті миру в Швейцарії.
За результатами конференції учасники ухвалили Спільне комюніке, текст якого наведено нижче.
Міністр клімату, енергетики та комунальних послуг Данії Ларс Огорд заявив, що його країна підтримує зусилля України для відновлення справедливого миру та відбудови енергетичного сектору.
Державний секретар Міністерства енергетики Норвегії Астрід Бергмол сказала, що у програмі підтримки України пріоритетом є сприяння покращенню енергетичної безпеки.
Держсекретар Міністерства клімату та навколишнього середовища Польщі Кшиштоф Болеста зазначив, що під час головування в Раді Євросоюзу працюватимуть над просуванням переговорів про вступ України до ЄС та інтеграції енергосектору.
За його словами, Польща намагатиметься досягти мети ЄС REPower – повністю припинити імпорт російського палива до Європейського Союзу. Він зазначив, що настав час розірвати енергетичні зв’язки та наявну залежність від Росії.
Тематична конференція відбулася у продовження першого Саміту миру, де обговорили загальні підходи до мирної рамки, ядерну та продовольчу безпеку, а також гуманітарні питання.