Новий старий ЦУМ: історична будівля із сучасними магазинами на будь-який статок

Реконструкція столичного ЦУМу – резонансна тема для міста, адже будівля універмагу – одна із двох на Хрещатику, що вціліли після війни.
Варіантів реконструкції було більше 10-ти. Та все ж найкращим став проект англійського архітектурного бюро Benoy, українським співавтором якого стала архітектурна майстерня Лариси Скорик.
Головна вимога – універмаг має зберегти своє історичне значення і торгівельну функцію для столиці.
Справжня автентика – довоєнний фасад ЦУМу, зберігається без змін, повідомила на презентації проекту реконструкції Лариса Скорик.
«Безперечно робиться нове, бо у дуже страшному стані вся віконна частина. Але точно по тим самим малюнкам, які є, в тих самих пропорціях. З того ж самого матеріалу виконується все так, як воно було. Тобто – все це залишається непорушним», – запевняє Скорик.
Головні перетворення відбудуться всередині – площа ЦУМа збільшиться майже у 2 рази, з’явиться підземний паркінг на 200 автомобілів.
Новий магазин не стане черговим дорогим торгівельним комплексом у центрі столиці. Тут будуть товари і послуги для всіх киян і гостей столиці: супермаркет, магазини для чоловіків і жінок. Увесь 5-ий поверх – товари для сім’ї, а на двох верхніх – кафе, бари і ресторани.
Київський ЦУМ стане таким же символом столиці як і московський ГУМ, чи лондонський Harrods- обіцяють автори проекту.
«Проект робиться для всіх киян і гостей столиці, незалежно від прибутків. Є у вас 50 гривень у кишені чи 5 тисяч – ви знайдете, що з ними робити у новому ЦУМі. Це головне завдання», – каже менеджер проекту реконструкції Київського ЦУМу Андрій Сверчевський.
Збереження історичного обличчя центрального універмагу – правильний крок, впевнені і захисники старовинної київської архітектури. Адже будівля ЦУМу – яскравий зразок післявоєнних пам’яток.
«Він був традиційним зразком сталінської архітектури. Ми іноді заходили навіть у нього на екскурсіях по, так званому, радянському Києву. І іноді іноземцям також він був цікавий як один із небагатьох зразків радянського магазину», – розповідає керівник екскурсійного бюро Арсеній Фінберг.
Після врахування пропозицій і зауважень висловлених провідними вітчизняними архітекторами і активістами-захисниками старовинного Києва, розробники проекту почнуть реконструкцію вже наступного місяця. А перших відвідувачів оновлений універмаг прийме весною 2015-го року.
//ICTV