Укр Рус
, редакторка стрічки

Влітку настане другий пік споживання електроенергії. Чи будуть відключення світла

енергетика електрика світло
Фото: Pixabay

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що в спекотний літній період настає другий пік споживання електроенергії. Водночас ризик масових або ж постійних відключень світла – мінімальний.

Про це він сказав в ефірі національного телемарафону Єдині новини.

Голова комітету ВР з питань енергетики пояснив, що перший пік споживання електроенергії – зимовий, особливо в морозні місяці. Інший – літній, під час спеки, коли використовується охолодження.

Зараз дивляться

Він розповів, що цього року в липні, серпні й можливо навіть у другій половині червня очікуються певні пікові навантаження. Внаслідок масованих ракетних обстрілів ризики для енергосистеми залишаються.

– Але чи є великим ризик того, що будуть масові або постійні відключення? Я думаю, що такий ризик мінімальний. Тому що різниця між літнім місяцем і зимовим – у трохи нижчому споживанні, по-перше, а по-друге, сонячний день довший і більше працює сонячна генерація, – сказав він.

Герус зазначив, що влітку протягом дня споживання вище, однак воно згладжується завдяки роботі сонячних електростанцій.

– Залишаються проблемними періоди вечірнього піка – з 19:00 о 22:00-22:30, тому що сонця вже немає, люди повертаються додому, вмикають електроприлади. В періоди літніх місяців у нас може бути певне навантаження, певні складнощі в декілька вечірніх годин – з 7 вечора до 10-10:30 вечора, – додав енергетик.

Нагадаємо, в Укренерго попереджали, що через атаки Росії по об’єктах інфраструктури України енергетична система досі перебуває у важкому стані, і це може призвести до дефіциту електроенергії влітку.

Читайте також
Ракетні атаки по Україні. Чому РФ може продовжувати виробництво ракет
ракетний удар по Україні

Андрій Герус, Відключення електроенергії, Електрика, електроенергія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка