Год 2016-й: прощание с грузинами во власти, шатун и слуги народа без иммунитета
Політичне розчарування року – безвіз. Але тут чи не вперше не все залежало від нас. Водночас Україна не випала зі світового тренда на популістів, вони голосно кричали свої прості гасла для народу, який вперто не помічав їхньої непослідовності.
Спочатку опозиція волає про соцстандарти, та почувши про підвищення мінімалки — уже кричить — #зрада.
Василь Саф’янюк, політичний оглядач:
— Українська політична кухня — справа складна, неоднорідна із різними смаками, домішками та складовими. Приміром, парламентська більшість Європейська Україна. Здавалося б така міцна та надійна, яскрава і солодкоголоса демократична коаліція на чотирьох — але проіснувала вона недовго. Вже 17 лютого 2016, після невдалої спроби відправити уряд Арсенія Яценюка у відставку, і ця більшість почала розпадатися.
Спершу вийшла Батьківщина, а потім і Самопоміч. На політичній кухні одразу ж заговорили про ймовірний розпуск парламенту і дочасні вибори — адже більшості начебто не стало.
Спершу назад спробували повернути радикалів. Потім заявили: і без них коаліція існує і цілком придатна до вжитку. Щоправда: складові у неї не постійні. Адже до Блоку Петра Порошенка і Народного фронту, окрім позафракційних, доволі часто приєднуються групи Відродження, Воля народу і навіть Опозиційний блок.
Така ситуативна більшість зі скрипом, але працює. І навіть ухвалює важливі закони: так звані безвізові й МВФівські, а також — зміни до Конституції щодо судочинства.
А от грузинські страви в українській політичній кухні не прижилися. 2016-го запашні, духм’яні, гострі і ефектні кавказькі страви виявилися зайвими на політичному столі. Хоча начебто і рецепти перевірені, і кухарі ті ж самі, що готували їх у Грузії, але в Україні у них чомусь не все вийшло.Тому спочатку, ще у березні, відправили у відставку прокурора Давида Сакварелідзе. У листопаді сам пішов очільник Одещини Міхеїл Саакашвілі, а за ним і глава Національної поліції Хатія Деканоідзе.
2016-го слуги народу так і залишилися недоторканними, щоправда, двоє з них цього привілею позбулися. Першим був газовий король Олександр Онищенко, підозрюваний у створенні злочинного угруповування та завданні державі мільярдних збитків.
Ще один позбавлений мандата опозиціонер Вадим Новинський теж обіцяє нікуди не тікати. Мовляв, він точно не причетний до спроб Януковича усунути Митрополита Володимира з керівництва Українською православною церквою Московського Патріархату.
Василь Саф’янюк, політичний оглядач:
— З’явився цьогоріч на нашій кухні ще один, дещо призабутий вже рецепт, однак з новою назвою: каша шатун. Для її приготування українські опозиціонери нічого особливого не вигадували. Насамперед треба налити багато води, щедро приправленої популізмом, різкою критикою опонентів і гучними та порожніми обіцянками. У таку воду щедро сиплемо гречку. Адже саме ця крупа вже символ українських політичних ігор: куплених виборів, проплачених протестів та мітингів. Трохи дрібних грошей. невід’ємний інгредієнт каші шатун — російська гірчиця, бо саме з Кремля щедро фінансують всі плани дестабілізації ситуації в Україні. Ну ось — шатун готовий. На щастя, українцям таке їдло не до смаку.
Напомним, Факты ICTV вспомнили все самые важные события 2016 года и их развитие.
Василь Саф’янюк, Факти ICTV
Также смотрите:
Бой с коррупцией за 140 тыс. – кто и как воюет со взяточниками и сколько у чиновников кэша
Два фронта “Второй мировой” войны на Донбассе – 2016-й глазами журналистов
За что государство платило миллиарды в 2016-м и сколько вам заплатят в 2017-м
Янтарь делает из людей варваров: как Ровенщина стала Марсом, а Карпаты остаются без леса
Кровавые расстрелы и роковые ошибки копов в 2016-м: почему милиция не стала полицией
Три “П”, перевернувшие мир в 2016-м
Провал на Евро, застой Кличко и 117 успехов паралимпийцев в Рио – спорт Украины в 2016-м
2016: украинцы забирают премию MTV, на сцене — Грибы, в кино — 30 наших фильмов